Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan nyugodjak le? többi lent

Hogyan nyugodjak le? többi lent

Figyelt kérdés
nem tudom mostanában úgy érzem, minha valami nem lenne rendben. elintézem a dolgaimat, megtanulok, de úgy érzem valamit elfelejtek, és kesze kusza minden, közben meg minden rendben van csak nem bírók lenyugodni és ez idegesít. olyan érzés mintha az agyam össze vissza lenne és nem tudok koncentrálni. hogyan nyugodjak le?
2021. dec. 6. 11:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorolj meditációt.
2021. dec. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Meditálj.

Ülj le egy kényelmes helyre, ne legyen se túl meleg, se túl hideg, legyen csönd.

Figylej a légzésedre. Nem azt, hogy hányat lélegzel, sem azt, hogy megfelelő ritmusú-e semmi ilyesmi.. csak "nézd" a légzésedet mindenféle szándék nélkül. Koncentrál arra, ahogy megrezegteti a beszívott levegő az orrcimpádat.

Ha beúszik egy gondolat, akkor tudatosítsd, hogy elkalandoztál, és térj vissza a légzésfigyelésre.


Márpedig be fog úszni gondolat. Viszket a kezed, valaki matat a szomszéd szobában, elfelejtetted berakni a nemtommit az akárhova.. milyne jó nő Emma Watson... mekkora jó film volt a Dűne...

De a lényeg, hogy mindig ha észreveszed, hogy valami máson jár az eszed, térj vissza a légzésfigyelésre. nem erőszakkal, csak simán visszairányítod a figylemed rá.

Egy idő után (ha minden nap csinálod 10 percet akkor 1-2 héten belül) érsz majd el valmaiféle sikert, hogy akár percekig ki tudsz zárni gondolatokat. Ez már egy nagy teljesítmény.


Ez a gyakorlat segít lelassítani, nyugodtabbá válni. Illetve abban is segít, hogy a gondolataid rendeződjenek és ezáltal ha valamire odafigyelsz arra tényleg oda vagy figyelve. Jobban el tudsz mélyülni abban amit épp cisnálsz 8azaz nő az adott dologban a teljesítményed) és kevésbé lesz jellemző, hogy elfelejtesz dolgokat.


Szerintem jó gyakorlat, bár nagyon nehéz. Jó kis budhista cucc.

2021. dec. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Támogatom az előttem szólókat!:) Az elején én is azt hittem, hogy a meditáció nem ér semmit. Már lassan 2 hónapja csinálom, és teljesen már ember lettem, sosem éreztem ilyesfajta megnyugvást a lelkemben. Próbáld ki, nem vesztesz vele semmit!:)
2021. dec. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Vezetett meditáció (amihez anyagot bőven fogsz találni akár youtube-on is) és mindfulness légzéstechnika, ahogyan az előző válaszolók is írták, segíteni fog. :)
2021. dec. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. dec. 8. 15:53
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne vezetettet gyakorolj, hanem igazi meditációt. Ebben a videóban benne van a gyakorlat lényege :)


[link]


kb 56- perctől..


Ebből elég csak ezt a kb 10 percet megnézni...

Viszont nem kell túl "mereven" se venni. Pl én is csukott szemmel csinálom, és nem használok bonyolult kéztartást sem közben. Szóval lehet kicsit improvizálni is ;)


Meg van egy másik videó is amit még ajánlok. Ez viszont hosszabb..


[link]


Szerintem ebből a kettőből megérted a gyakorlatot, és az elméletet is. Szóval csak gyakorolni kell :)

2021. dec. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! Utolsó, köszi!
2021. dec. 16. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!