Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet felvenni a...

Maneko kérdése:

Hogyan lehet felvenni a harcot a depresszióval, ha magadra maradtál?

Figyelt kérdés

Igen, jártam pszichológusnál. Többnél is próbálkoztam, de az volt a baj, hogy ők is, mint a legtöbben, reggeltől délutánig vannak, és hetente akartak látni, ami lehetetlen nekem egyedülálló, dolgozó nőként. Az egyik doktor azt mondta, hogy egy évig kellene hozzá járnom hetente, a másik fél évet mondott, de hozzátette, hogy utána TALÁN át lehet állni havi kettőre. (Teljesség kedvéért: pszichiáternél kezdtem, mert azt hiszem, így kívánja a protokoll. Ő a tesztek analizálása és röpke öt perc beszélgetés után továbbküldött.) Nem panaszkodni akarok, ez csak néhány tény. :) Csak hogy lássátok, nem saját magamat diagnosztizálgatom.

Íme még néhány tény: egyre kevesebb az életkedvem, az étvágyam, az álmom. Nem akarok felkelni, a nappalok ködösek, akárcsak a jövőképem, és öngyilkossági gondolatok tollászkodnak a fejemben, mint a dögkeselyűk, amik várják, hogy kimúljon az áldozat... Én pedig addig akarok harcolni ezek ellen a gondolatok ellen, amíg még csak gondolatok, és nem vágyak. Nem bírom őket tovább elviselni, de nem tudok tőlük szabadulni. És míg itt vannak, képtelen vagyok normális kapcsolatot kialakítani bárkivel, vagy jövőt teremteni magamnak. Mintha csapdába estem volna a saját bőrömben, szabadulnék, de hogyan...? (Ismét egy infó teljesség kedvéért: nem, nem bántalmazom magam. Fizikailag.)

Sajnos a családom sem opció: nagyobbik részével nem állunk elég közel egymáshoz, az a kevés, akivel beszélek, ki sem lát a saját bajából, nem akarom terhelni a sajátommal. A barátaim sem, mert feszélyez, hogy akárhányszor megszólalnék erről, vagy a szavakat nem találom, vagy a szilárd hangot. Elsírom magam, ha szóba kerül. Nem akarom, hogy így lássanak.

Egyedül maradtam a veremben, ami önmagában nem feltétlenül baj, csak látnám a kapaszkodókat. Gondoltam, hátha van itt néhány tapasztaltabb "harcos", aki tud néhányat.


Ezer bocsánat, ha már az ezredik vagyok, aki ugyanazt kérdezi. És a csapongásért is.



2021. dec. 11. 20:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Segíteni nem tudok, de jobbulást kívánok.


Én annyit tudok mondani, hogy fél és 1 millió között hordtam el még jó régen szakemberekre (pontosabban a családom), illetve gyógyszerekre, de semelyik nem tudott érdemlegesen segíteni, csak annyit, hogy estin le tudjam rakni az érettségit. Igaz, ez is inkább magam erejéből ment, akkor már nem jártam szakemberhez.


Ugyanúgy megvannak a pánikrohamaim 29 évesen, mint 16 évesen voltak, és ugyanúgy kínszenvedés az élet minden egyes mozzanata.


Remélem te több szerencsével jársz.

2021. dec. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"A barátaim ... Nem akarom, hogy így lássanak."

Szerintem az igazi barátok meghallgatnak, megértenek, és még segíteni is tudnak. (Szeretettel, jóindulattal, a véleményükkel, ötletekkel, tanácsokkal.)

2021. dec. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1 Köszi, igyekszem. :)


#2 Nem azért írtam ki ide a bajom, mert nem hallgatnának meg, bár lehet, úgy jött ki. Hanem, mert bár leírni is eszméletlenül rossz érzés, legalább senki nem látja rajtam, mennyire. Lehet, persze, hogy kicsit később választok legalább egy embert, akinek mesélek a bajomról, de előtte legalább addig el szeretnék jutni, hogy ne sírjam el magam azonnal. Szóval ez egy jó kapaszkodó, de még nem érek el odáig :(

2021. dec. 11. 23:07
 4/4 anonim válasza:

Ki lehet belőle gyodyulni.

Sport , vitaminok , célok.

Nekem ezen kívül kellett orvosi segítség is pszichiáterhez es pszihologushoz jártam. De saját magamat rangattam ki belőle, ami nem volt könnyű de fél év alatt sikerült.

Elmúlt a szorongasom es a depressziom.

Ne adjatok fel !

Es voltam sok magán orvosnak , semmi eredményt nem hozott. Tbs úton gyógyultam meg.

2021. dec. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!