Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az tényleg igaz hogy a traumat...

Az tényleg igaz hogy a traumatizált személyek sorozatokban,filmekben élnek?

Figyelt kérdés
Régen ezek könyvek voltak. Ezt egy pszichológiai tanácsadó mondta.
2021. dec. 16. 16:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Laikusként ez általánosításnak tűnik.
2021. dec. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értem a kérdést. Valaki elmagyarázná?
2021. dec. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

2

Én sem értettem, de aztán szerintem rájöttem. :) Gondolom arra gondol a kérdező, hogy a traumatizált emberek filmek és sorozatok nézésével töltik az idejüket, tulajdonképpen ezt használják arra, hogy eltereljék a gondolataikat a saját problémáikról, kiszakadjanak a hétköznapokból.

2021. dec. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy értelmeztem, hogy ilyen kreált valóságban vannak, egy álomvilágba menekülnek.

Akármelyik is, egyetértek az elsp hozzászólóval, ez általánosítás, de biztos van ilyen is, igen.

2021. dec. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondhatta volna a számítógépes játékokat is ugyanígy, sztem ott is sokan bujkálnak a fájdalom elől.
2021. dec. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#5 Azt is mondta.
2021. dec. 17. 10:47
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Azzal már árnyaltabb!
2021. dec. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én egy traumatizált és több féle mentális betegséggel élő személy vagyok. (Egész gyermekkoromban vert az anyám, a pszichiátriai diagnózisaimat meg szinte fel sem tudnám sorolni.)

Filmeket és sorozatokat egyáltalán nem nézek, könyveket sem olvasok. Számítógépes játékokkal viszont minden nap több órát játszok, illetve egy kitalált, képzeletbeli álomvilágban élek. Ezen kívül minden nap több órát sportolok. Alkoholt, cigarettát, kábítószereket és ezekhez hasonló káros anyagokat soha nem fogyasztok, viszont rendszeresen túlzabálom magam.

A legtöbb traumatizált személy menekülni próbál valamibe.

2021. dec. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!