Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elképzelhetőnek tartjátok,...

Elképzelhetőnek tartjátok, hogy depressziós állapototokban rövidebb-hosszabb ideig együtt szeretnétek élni sorstársakkal?

Figyelt kérdés
Én arra gondoltam, hogy csak és kizárólag az segítene, ha kiszakadnék a jelenlegi életemből. Romantikus gondolataim támadtak, hogy egy kis közösséget alkothatnánk valahol vidéken. Tudom, hogy nagyon naiv és gyermekded az elképzelés, de arra gondoltam, hogy állatokat lehetne tartani, növényeket lehetne termeszteni, stb. stb.

2021. dec. 16. 21:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
41%
Ha neked ilyen elképzeléseid vannak, akkor nem vagy depressziós. A depressziósnak nincsenek tervei, reményei és nem aktív.
2021. dec. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Én is csodálkozom magamon. :)
2021. dec. 16. 22:04
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Az egyessel nem feltétlenül értek egyet, sok szintje van a depressziónak, nem csak az, hogy arccal a fal felé fordulva napi 24 órát csak feküdni tud az illető sírva.


Szerintem nem működne a dolog, főleg mert egyre lejjebb húznátok egymást. Persze az egyesnek abban meg igaza volt, hogy kevesebb terv, több halogatás lenne ebben az egészben eleve.

2021. dec. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
1: ideig-óráig lehetnek, pláne ahol a világ, problémák elől való menekülés az alap motiváció
2021. dec. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Honnan veszed, hogy depressziós vagy?
2021. dec. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Talán még csoportterápiának is jó lenne. Szerintem sokan gondolják úgy milyen jó lenne valami változás, a monoton életükben. Én is gondolkodtam már ilyeneken párszor,kilépni a megszokottból és elkezdeni valami teljesen eltérő dolgot.
2021. dec. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Az elmúlt 2 évben 1 évet pszichiátrián voltam... Van papírom róla.
2021. dec. 16. 22:11
 8/18 A kérdező kommentje:

6

Igen, régebben gondolkoztam azon, hogy szakemberek is lennének. Ez anyagilag kivitelezhetetlen.

2021. dec. 16. 22:13
 9/18 anonim ***** válasza:
Akkor te hospitalizálódtál elég rendesen az 1 év alatt. A külvilágban is arra vágysz, hogy egy pszichiátria-szerű helyen élj.
2021. dec. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

A természet közelségének vágya elég jellemző amúgy boldogtalan panellakóknál. És az állatok közelsége, az elvégzett feladat öröme és a kellemes környezet egyébként segíthet is egy depresszióban küzdőnek. persze önmagában ez nem helyettesíti a kezelést.


Ugyanakkor egy depresszív személlyel összezárva lenni nem nag yélmény. Akkor sem, ha te is az vagy. De persze a mértékektől függ, alapvetően azért nem ártana, ha lenne egészséges pszichéjű ember is a környéken:D


Én amúgy adnám ezt a farmer szerű életet, én is vágyom rá erősen itt a betondzsungelben...

2021. dec. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!