Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bácskiskun megyében van...

Bácskiskun megyében van valahol Felnőtkori ADHD-val foglalkozó rendelés?

Figyelt kérdés
Nem tudok figyelni,koncentrálni,zavarosak a kapcsolataim,szétszortság vesz körül,sok tesztet kitöltöttem mindegyik + lett adhd-ra ezért komolyabban ki szeretném magam vizsgáltatni,de ahogy nézegetem szinte csak Budapesten van ilyen rendelés..de épp a figyelem és koncentráciom végett Budapest nekem nehézkes,10 éve nem vezettem ott,és akkor is majdnem bajt csináltam,igaz 1 éve volt kb meg akkor a jogsim,de akkor is...ezért lenne jó vidéken valahol,Kecskemétre szoktam járni Szeged se probléma

2021. dec. 17. 14:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Kezd el olvasni mate gabortol a szetszort elmeket.


Vagy magan ut (bp) vagy sote ahol 10ev a varolista.


Csak mostansag kezdett el elismerve lenni az adhd de sokan tartjak meg mindig hoaxnak.

2021. dec. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!A könyvet megrendeltem. :)
2021. dec. 17. 15:23
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Jaj nem 10ev a varolista hanem 1.

A magannal meg van egy 115e ftos meg egy 45e ftos. Diagnosztizalnak aztan kaphatsz ra gyogyszert..


De a mate gaboros konyv elmondja h miert lettel defektes..es megoldas arra, hogy valtozz. En is ezen vagyok. Aterzem a problemad

2021. dec. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%
Kérdező, tömegközlekedéssel menj Pestre, ha nem vezetsz biztonságosan.
2021. dec. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

3 as azok a magánrendelesek is Budapesten vannak?

A könyvet meg elkezdtem olvasni ahogy ajánlotad,köszönet érte!Nem szeretek olvasni egy könyvet se olvastam még végig, de ez más, nem rég kezdtem el és már lassan meg van a fele.

Érdekes ahogy a sorokat olvasom az 50-60%olyan mintha rólam írták volna azt a könyvet.

2022. jan. 7. 22:31
 6/11 anonim ***** válasza:
49%

Igen, a fővárosban. Máshol nem tudom, hogy van e..szerintem nem. Az add, adhd azért nem olyan rég került bele igazán a köztudatba.


Nálam is erősen passzol a könyvben elhangzottak. Érdemes olyan szavakkal megbarátkoznod mint a mindfulness, rekeszizom légzés..és csökkenteni az olyan tevékenységeket amik dopamin bombával járnak: Pl túl sok netezés/tartalomfogyasztás (tiktok, insta, fb) stb. Bármi ami akció-reakciót vált ki. Az a lényeg, hogy meg kell tanulni ingerszegényen élni és minél többet lenni a jelenben (ehhez pedig a mindfulness nagy segítség). A rekesz izomlégzés pedig, hogy tudj koncentrálni, lazulni.

2022. jan. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

amúgy szerintem teljesen felesleges diagnosztizáltatni magad. Megkapod a választ, hogy adhd-s vagy, így felírhatják a ritanilt ami helyrerakja a dopamin szinted..és? A gyógyszertől leszel jól ami azért eléggé megterheli a májad és fontos, hogy mellé jár laborra hogy ne legyen eltérés.


Megéri? kétlem. Magadtól kell jobban lenned. Itthon van még egy könyv a témában:

[link]


bár ezt még nem olvastam de tervben van.

2022. jan. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

értem,köszi.


Eddig az életem tele volt ilyen tevékenységekkel,fb,tiktok stb,de legfőképp a gamer élet,képes voltam/vagyok 10-12 órát számítógépes játékkal tölteni,de építem le ezt a tevékenységet.


a Mindfulness-el kapcsolatban én ajánlanák egy jó könyvet,én is elkezdtem de ugye abba hagytam mint általában a könyveket,ezt konkrétan a pszichológusomtól vettem a címe "tudatos jelenlét a gyakorlatban" "az Oxford Mindfulness Center hivatalos kiadványa" bár lehet hogy már ismered,de hátha nem és tudok én is segíteni,egyébként jó,mert figyelem öszpontosító gyakorlatok is vannak benne,és a gyakorlatokhoz van video youtube-on!


[link]

2022. jan. 7. 23:12
 9/11 A kérdező kommentje:

Igazat adok,nem feltétlen jó a gyógyszer,de én úgy gondoltam mint az antidepit,hogy szeded,de nagy életbeli változást is megkell lépned,de annak a segítségével sokkal könnyebb és gyorsabb,és mikor már ki építetted az új életed abba hagyod.

Hosszútávon csak akkor éri meg ha netántán nem sikerül elsajátítani a könyvből a dolgokat,tanácsokat,akkor sajnos "megéri" mert így élni elég keserves.

2022. jan. 7. 23:18
 10/11 A kérdező kommentje:
ha végzek a Máté Gáboros könyvvel akkor amit küldtél azt is elolvasom.
2022. jan. 7. 23:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!