Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan aki evészavarral...

Van olyan aki evészavarral küzd és szeretne beszélgetni?

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőtt anorexiás voltam, majd bulimiás. Ma már nem hányatom magam, de a mértéktelen falásroham gyakran rám tör. Ilyenkor borzasztóan egyedül érzem magam és igyekszem titkolni ezt a viselkedésformát. Ha te is hasonlóan érzel, akkor írj egy üzenetet, hátha tudunk egymáson segíteni. :)

L/26



2021. dec. 20. 19:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Én is anorexiás voltam, már kb öt éve nem vagyok az, de nem vagyok teljesen tünetmentes, falásrohamaim nekem is gyakran vannak, időnként előfordul, hogy pár napra visszaesek, sokszor félek bizonyos ételeket megenni, ilyesmik.


31/N

2021. dec. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ja
2021. dec. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem ha gondolod írhatsz, ugyanaz a sztorim. Először anorexiás voltam, majd a felépülés során bulimiába estem, mert nem tudtam elfogadni a hízást. Rájöttem mennyit ártok magamnak a hánytatással, ezért abbahagytam. Elkezdtem normálisan enni, plusz sportolni, azonban a mai napig vannak olyan napjaim amikor mindegy alapon össze vissza eszek mindent. Úgymond "kontrollt vesztek". Így megy ez most sajnos. Az az igazság én sem beszélek erről senkinek, pedig lehet hogy kéne, nem nézné kis belőlem senki mennyi mindent meg tudok zabálni egy ilyen roham során, mert nem vagyok elhízva. De tudom, ha nem számolgatnék, és figyelnék oda a kajára, akkor már rég +30,40kg is rajtam lenne.

2022. jan. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, orthorexiás vagyok, de már voltam a skála mindegyik oldalán...
2022. jan. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Esetleg ha mostanában beszélgetne valaki erről, nekem is írhat:)
2022. márc. 24. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!