Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Jól értem, hogy a pszichológus...

Jól értem, hogy a pszichológusnál már az is segít, ha beszélek, ha a kérdésekre válaszolok?

Figyelt kérdés
Egy ideje járok, van egy gyerekkoromban történt meg nem oldott esemény, de őszintén szólva arra számítottam, hogy a szakember azt mondja, hogy csináljam ezt, csináljam azt. Ehelyett állandóan beszélek és a kérdéseire válaszolok. Jól értem, hogy valójában ez a segítés módszere? Bocs az amatőr kérdésért, semmi fogalmam nem volt a dologról.
2021. dec. 21. 09:38
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Igen, így működik.
2021. dec. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A pszichológus nem tanácsot ad, hanem a gondolataidat olyan irányba tereli, hogy magadtól jöjj rá a megoldásra.
2021. dec. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A pszichológus soha nem mondja meg, hogy mit csinálj.
2021. dec. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezekkel a beszélgetésekkel, kérdésekkel próbálja elérni hogy te is megértsed, pontosan mi miért történt az életedben, és az esetlegesen rosszul memorizált dolgok új köntöst kapjanak, átláthatóvá váljanak. Így oldódik akár a depresszió akár a szorongás is.
2021. dec. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igne.

Az az egész célja, hogy te magad juss el egy következtetésig ami alapján átgondolsz dolgokat, újraértelmezel eseményeket, vagy esetleg elindulsz eg yúj úton.

Ha most mi ide leírjuk, hogy "ilyen esetben ezt kell csinálni" az egy külső inger számodra, hiába a világ legjobb tanácsa, akkor is csak egy külső ember meglátása lesz számodra és emiatt nem tudod annyira magadévá tenni, mintha te magad jutnál el ugyanarra a gondolatra.


Ez a különbség a manager vagy tanácsadó és a pszichológus vagy coach között. És szerintem ez tök jó módszer:D

2021. dec. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Úgyúgy.
2021. dec. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!