Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kezelitek ha rátok tör...

Hogyan kezelitek ha rátok tör a pánikroham? Ez egyáltalán pánikroham?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Az elmúlt honapokban igazán rosszul érzem magam mentálisan és őszintén nem tudom hogyan segíthetnék saját magamon.

Havonta egyre több alkalommal (eleinte 1-2x mostmár akár 3-5x) szörnyű érzés tör rám, akár szinte ok nélkül egy kis semmiség miatt.

Nem tudom magamban kategorizálni hogy milyen témák váltják ki ezt, de szörnyű. Egyik pillanatról a másikra elönt egy elmagyarázhatatlan düh, ketségbeesés, ilyenkor én magam sem szeretnék "magammal lenni". Ilyenkor minden elviselhetetlen, bántom magam onkivuleti allapotban (pl. hajtepes, csipkedem magam erősen és az egyetlen akkor ésszerűnek tűnő gondolatom az az öngyilkosság),teljesen magával ránt az érzés hogy meg fogok őrülni és átjár miatta egy rettegéshez hasonló érzés is. Ilyenkor aki mellettem van azt megbantom, csunyan es meggondolatlanul beszelek vele, amit hiaba akarok konktrollalni, nem megy..

Olyan mintha egy belso szornyeteg lakozna bennem.


Bocsánat a hülye megfogalmazásért de csak így tudom valamennyire megfogalmazni mit is erzek ilyenkor.

Ez az érzelmi hullámvasút altalaban 10 perc alatt alábbhagy es utana mintha mi sem tortent volna, ismet kiegyensúlyozott leszek.

Egyelőre nincsen keretem egy pszichologusra, es nem is biztos hogy keszen allok ra ezt mind elmondani valakinek szemelyesen, felvallalni - valószínűleg ugyan ilyen elmeallapotot hozna ki belolem.

Nem tudom mi történik velem, es megijeszt ez az egesz, mindig aggodom, hogy mikor jon ismet egy ilyen.


Van barkinaki atment hasonlon? Mi tud segiteni? Hogyan lehet kontrollálni?


22/L



2021. dec. 23. 14:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez már súlyos javaslom menj el pszichiáterhez az ingyen van. Ő majd diagnosztizál és ír fel gyógyszert amitől jobban érzed majd magad.
2021. dec. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is oldd meg hogy el tudj jutni szakemberhez. Pl. klinikai szakpszichológushoz.
2021. dec. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A pánikroham más, ott egyértelműen halálfélelmed van, mások a tünetei.

Szerintem ez konkrétan dühkitörés. A dühöt a tehetetlenség érzés váltja ki, simán járhat félelemmel, beszűkült tudatállapottal, önkontroll elvesztésével, önbántalmazással. Testi tünetek pl. megnő a pulzus, vérnyomás, szapora légvétel.

Ehhez tényleg nem ártana egy doki, mert valószínűleg komoly problémák állhatnak a háttérben, és ez hosszútávon elég káros az egészségre.

2021. dec. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a veleményét!

Igyekszem akkor mihamarabb találni rá megoldást.

2021. dec. 24. 10:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!