Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A Rorschach teszten mi számit...

A Rorschach teszten mi számit jó válasznak?

Figyelt kérdés
Ki kellett töltenem egy tesztet de az eredményt még nem kaptam meg. Először csak néztem, hogy mi a fenének beszéljek egy pacáról:)
2010. szept. 7. 12:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
19%
Szexuális dolgokat ne láss bele. Ne láss puncit, falloszt. Ne láss öngyilkost annál a pacánál, ami úgy néz ki, mintha valaki ki akarna ugrani valahonnan. Az elsőnél ne láss rókafejet a pacába. Remélem segítettem kicsit.
2010. szept. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%

Naaa...kedves válaszoló! Azért -ha jó szándékúan is- de ne vezesd félre a kérdezőt!

Ha bizonyos képeknél nem veszi észre a szexuális utalásokat, akkor azt a pszichológus elhárításnak, tagadásnak minősítheti, ami nyomban a vizsgálati személy esetleges szexuális problémáira terelheti a figyelmét.


A kérdezőnek: ennél a tesztnél nincs jó és rossz válasz! Arról kell beszélni,amire szerinted hasonlít, amire emlékeztet. Azért az nem árt, ha minden képről beugrik egy-két dolog.


Viszont nem értem a kérdésed első felét: milyen tesztet kellett kitöltened? A Rorschach-ot nem kitölteni kell :)

2010. szept. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Na jó nem töltöttem hanem beszéltem róla:)Nekem a pacákról mint összhatásról nem jött át sok hanem inkább a részletekben láttam ezt-azt. Szexuális töltetű dolgokat nem nagyon.
2010. szept. 7. 12:55
 4/18 anonim ***** válasza:
A Rorschach tesztben nincsenek jó és rossz válaszok, a személyiségedet vizsgálja, abból, amit a képekre nézve asszociálsz.
2010. szept. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
ismertem egy embert, aki minden pacába vagy vérfoltot vagy pinát látott.
2010. szept. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nagyon kiváncsi vagyok, hogy mi lesz az eredmény. Számomra elég fura, hogy egy ilyen tesztből a személyiségemből mi tárul fel. Találtam egy oldalt a képekkel ha esetleg valakit érdekel [link]
2010. szept. 7. 17:29
 7/18 anonim ***** válasza:
Nincsen jó válasz vagy rossz válasz. Egyébként én úgy tudom (pontosabban úgy emlékszem azt mondta a pszichó tanárom), hogy nem csak azt nézik, hogy mit látsz a képen, hanem hogy a teljes ábrát nézed-e, vagy egy-egy részletét, figyelsz-e a színekre vagy sem. De pont azért tanul vki pszichológiát, hogy ezekből következtetéseket tudjon levonni:)
2010. szept. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
melyimk pszichiátrián töltötték ki veled? Mert ezzel szűrika skizofréneket is
2010. szept. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ami igaz.
2010. szept. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
73%

A teszt megismerése és tanulása hónapok, évek:) ennyi kellene hozzá, hogy manipuláld. De!! Miért kellene manipulálni? Kinek akarsz hazudni, magadnak, vagy a pszichológusnak?

A Rorschach az egyik legjobb diagnosztikai teszt, ha manipulálással próbálkozol, félrediagnosztizálhatnak, te jársz nagyon rosszul.

Minden, amit olvasol róla a neten, befolyásolja a válaszadást, tehát a pontos diagnózist is. A pontos diagnózis a te érdeked!


Az indexen megjelent cikkből országos szakmai botrány lett. A saját érdeketekben ne olvasgassátok, mert befolyásolhat akaratlanul is. Csak károd származik belőle.

Az értékelése a tesztnek nagyon bonyolult, nagyon sok mindent nézünk komplexen.

2010. szept. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!