Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Meg tegyem?

Mit tegyek? Meg tegyem?

Figyelt kérdés

Életemben először töltöm egyedül a karácsonyt.


Borzalmas évem volt. Elvesztettem a páromat. A covid miatt tartós szívbeteg lettem.



Most ott tartok, hogy be veszek 4 doboz altatót, ki megyek a helyi erdőbe, és szépen csendben itt hagyom ezt a világot.


Nincsennek szüleim, senkim nincs.



2021. dec. 24. 22:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom. Nekem hasonló jár a fejemben. Lassan egy éve küzdök egy megmagyarázthatatlan szédüléstől, amit azt mondjak covid maradvány, de nekem még csak egy pozitív tesztem sem volt. Mindenki más jól érzi magát ma én pedig csak sírok mert ugy érzem soha nem lesz ennek vége. És nem segít semmi. Párom nekem sincs. Családom viszont van, csak miattuk nem akarom ezt megtenni, de úgy érzem egyre csak lentebb megyek. Nem tudom mit tegyek....

Az várom hogy hátha valami csoda történik és változik pozitivan az életem, mert ez eddig nagyon gáz év volt.

2021. dec. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%

Ne tedd meg!

Hívd fel ezt a számot!

+36 80 505 390

Beszélgess valakivel!

2021. dec. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%

Most azt várod, hogy az öngyilkosságodnak adjunk érvényt, vagy hogy lebeszéljünk róla?


Sajnálom a veled történeteket, de ekkora traumát nem fogsz feldolgozni az interneten, anonim emberek válaszát olvasgatva, az öngyilkosság meg végképp nem megoldás. Keress fel egy pszichológust.

2021. dec. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
2021. dec. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Igazad van #3.


Kár volt ide írnom...

2021. dec. 24. 23:08
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt kár ide írnod! Legalább kiadtad kicsit magadból, ami a szívedet nyomja.

Tényleg pocsék éved lehetett, de soha ne feledd: csak egy életünk van, s míg élünk, bármi jó jöhet. És fog is jönni, csak most még nem látod. Hidd el, sokunknak voltak tragédiák az életünkben, de itt vagyunk. Itt kell lennünk. Soha ne add fel!

Boldog karácsonyt!

2021. dec. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne tedd!

Én lassan 3 éve küzdök. A volt feleségem lelépett. Talált magának mást. A család széthullott. A kisebb lányom vele el a nagyobbik velem. De ez már nem család. Napról-napra tengődök. Egyedül a lányom tart életben. Reggel munka délután hazajövök senki sem vár. Hiányzik az, hogy este legyen kihez szólni, legyen kit szeretni. Egyedül vagyok mégis megyek előre. Nincsenek már céljaim csak élek.

2021. dec. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%
4 doboz altató kevés lesz. Hidd el, tapasztalatból tudom. Túléled és aztán csak a szégyen marad, hogy nem sikerült.
2021. dec. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én is egyedül töltöm, nekem egy barátom sincs. RENGETEGSZER akartam öngyilkos lenni, 17 évesen. Családom sincs(vagyis nem a legjobb), egyedül vagyok az életben.


Én azt fogadtam meg, hogy lehet, hogy 2022-es évet egyedül kezdem el, barátok nélkül, de barátokkal fogom befejezni. Tűz ki célokat, tudom sablon szöveg, de hidd el, éltetni fog. Emellett keress fel pszichológust is, tapasztalatból mondom, segít.

2021. dec. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ne, ne tedd! Remélem rendben vagy és nem tettél semmi hasztalant.

Az élet eldobása nem oldja meg a fájdalmat, csak tetézi azt. Elvennéd magadtól a lehetőséget, hogy - mégha nem is teljesen egészséges állapotod an - az életedben történjen egy jó irányú változás?

Az öngyilkossági kísérletet túlélve mentálisan jobban leépülhetsz. Ami megoldást kínálhat, hogyha újabb célokat keresel magadnak, az életedet átkalibrálod és elindulsz előrefelé. Tudom, hogy ez is egy enyhén sablonos beütésű okfejtés, azonban mégis működhet. Csak emeld fel a fejed, és próbáld meg magad mögött hagyni azt, ami visszatart, kelj fel és menj tovább! Fel a fejjel ;)

2021. dec. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!