Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudok ellazulni a kapcsola...

Nem tudok ellazulni a kapcsolatban. Melyik típusba sorolható a kötődési stílusom? (Ennek a zavara lehet a próbléma hátterében?)

Figyelt kérdés
2 hónapja vagyunk együtt a párommal, akit nagyon szeretek, mégis úgy érzem, valahol mélyen felszabadulnék, ha véget érne a kapcsolat, mert állandóan agyalok, rettegek. Találkozók előtt félek, hogy unalmas leszek, furának tart, kiábrándul belőlem. Rettegek, hogyha megismerné az “igazi énem”, akkor elhagyna, elviselhetetlen elmebetegnek tartana stb. Félek, hogy túl sok, vagy túl kevés vagyok neki. Vágyom a teljes őszinteségre, a megnyílásra, mégis megijedek ha nagyon közel kerülünk, nehogy valamiért megutáljon. Ha éppen kevésbé mosolyog mint szokott, leépítem magamban az egész kapcsolatot, hiszen rögtön arra gondolok, hogy valami hibát talált bennem, és már nem akar velem lenni. Ilyenkor rosszul leszek, remegek, bűntudatom van. Azonban van, hogy rá is haragudni kezdek ha kicsit is ridegebb, elhordom mindennek magamban, legszívesebben leüvölteném a fejét, és egyszerre megsajnálom, és semmi másra nem vágyom, csak jó szorosan megöleljem és bocsánatot kérjek. Érzem, hogy ez nagyon nem normális, és arra gondoltam, talán jobb lenne még minél előbb szakítanom, hogy egyikünk se sérüljön benne olyan durván, de közben megriszt a tudat, hogy többé nemlehetek vele, és nem bírnám összetörni a szívét, szenvednék ha nem tudnám hogy mi van vele, hogy érzi magát stb.

2021. dec. 26. 01:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mond el neki mit érzel, nem biztos, hogy örülni fog neki, de miért kell már a kapcsolat elején mindenféle titkolózgatásokba belemenni? Elmondod neki, aztán, ha rosszul fogadja, akkor legalább tudod, hogy nem ő az igazi.
2021. dec. 26. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mintha en irtam volna ezt. Minden egyes szo igaz ram is, kiveve a parkapcsolat.

Nalam egyertelmeuen elkerulo kotodesi minta van. Erdemes elolvasni Orvos-Toth Noemi: Orokolt sors c. konyvet, nagyon jol megragadja ezt is.

2021. dec. 26. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt úgy oldom meg, hogy már az elején magamat adom. Nem szabad rágörcsölni, és nincs értelme mást mutatni, mint ami vagy. Ha otthagy, otthagy, de biztos vagyok abban, hogy lesz akinek tetszeni fog amilyen valójában vagy! Ne mutass mást, mint aki vagy!!! Hosszú távon nem kifizetődő!
2021. dec. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, az lenne a legjobb, ha ezeket az érzéseket megtanulnád kezelni.
2021. dec. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 SaJt01 válasza:
78%

Az hogy reflektálsz a saját lelki állapotodon és önmagadon belül folytatsz elmzést óriási dolog. Ezt a kellemetlen érzést nagyon könnyű és csábító kiszervezni másokra, hogy most azért érzem magam rosszul mert kívül ez vagy az zajlik pedig valójában csak látod a különbséget aközött aki vagy és aki lenni szeretnél/mutatod magad. Ez a kellemetlen érzés magadban jelzés értékű. Figyelj rá, kezd el kutatni hogy honnan jön. De ne úgy hogy - AHA kellemetlenség! Végre! Most meg tudom mi az okod és örökre leszámolok veled! - ez inkább olyan mint egy félreértésből fakadó túszdráma. Először mindenki követel, ritkán beszéltek, minden nagyon feszült. Szép lassan el kezdesz érdeklődni hogy mi a célja. Miért hiszi azt hogy a túszejtés közelebb viszi a céljához. Tényleg megpróbálod a túszejtő szemszögéből nézni, javasolsz alternatív megoldásokat amit elkezdtek együtt kipróbálni. Ez így leírva nagyon skizónak hangzik, de szerintem érteni fogod, biztos foglalkozol lélektannal ha ennyire éretten látod magadban ezeket a folyamatokat.

Láthatod, hogy ha kiszervezed másokra a rossz érzést akkor csak annyi történik hogy mielőtt meg tudnád beszélni magaddal a dolgot, előtte van egy baromi kellemetlen portás aki a földi isten és rajta keresztül tudsz csal beljebb jutni. Nagyon örülök neked, hogy ezzel nem nehezíted a saját magad és környezeted életét, ha valami ez biztos erény.

Sok szerencsét!

2021. dec. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!