Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az összes mentális problémám...

Az összes mentális problémám a külsőmmel kapcsolatos, mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

Gyerek koromban volt akne és csálé fogak problémám az utóbbi megoldódott fogszabályzóval


De az akne teljesen kinyírt és habár elmúlt 20-22 éves koromra úgy ahogy, a hegesedés meg maradt


És most 28 évesen azon dolgozom, hogy a lehető legjobban eltűntessem. Már összesen ráköltöttem kb. 600e Ft-t (az elmúlt 3-4 évben), de közbe az akne enyhén visszajött , és néha emiatt úgy nézek ki mint egy heroin függő


A beavatkozások utáni pár heti pirosodás szintén nagyon megvisel mentálisan, főleg ha emberek közé kell mennem


Diétázás a másik dolog ami működni szokott, de annyira szigorúan kell csinálnom, hogy megőrjít és emberek között az is nagyon könnyen magányossá tesz..


(Jelenleg az alvás optimalizálásra fókuszálok, de van, hogy a belső feszültségek miatt nem tudok jól aludni)


Az a lényeg, hogy csak nagyon kevés ember között érzem nyugodtan magam, úgy érzem, hogy a 20-30 éves korosztály hajlamos kapásból elítélni?


Elkezdtem pszichológushoz is járni, de nyilván az a tény, hogy fizetnem kell valakinek azért, hogy meghallgasson eléggé demotiváló


2021. dec. 26. 02:30
 1/4 A kérdező kommentje:

Röviden:

Dolgozok a megoldáson, de a szociális életem eléggé nulla emiatt, és úgy érzem, hogy amikor elérem a megoldást akkor jóval jobb lesz minden.. De belsőleg is kell változnom valahogy, de nem tudom, hogyan

2021. dec. 26. 02:33
 2/4 anonim válasza:
Sajnálom hogy így alakult. Vannak ismerőseim akik hasonló helyzetben vannak az arcukon lévő hegek miatt. A nyakuk, a szájuk, a fülük mind tele volt pattanásokkal. Azóta már lementek róluk a pattanások de nagyon is látszik hogy heges az arcuk. És elvileg azért ilyen nekik mert állandóan kinyomkodták, ahelyett hogy lekezelték volna krémmel. Értelem szerűen ez egy nagyon erős önbizalom romboló dolog, és a helyedben én is ugyan ezt tenném. Ennyi pénzt én is elköltenék rá, sőt még többet is. Ha van rá esély hogy javuljon a dolog, akkor mindent meg kell tenni érte. Viszont ne ezen agyalj a nap 24 órájában. Majd jobb lesz, csak több idő kell neki ezek szerint. Kösd le a figyelmed valamivel. Hobbi, művészetek, vagy bármi ami sok odafigyelést igényel. Pszichológushoz én is járok, viszont nem szabad rá úgy tekinteni mint egy barátra aki meghallgatja minden bánatodat. Inkább tekints rá úgy ahogy kell: ő egy szakember akinek van tapasztalata hasonló problémákkal küzdő egyénekkel, és tanácsot, útmutatást tud adni neked. Hogy azzal a tanáccsal mit csinálsz, az már csak rajtad múlik.
2021. dec. 26. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem egyszerű nem ezen agyalni amikor az életed minden területén visszaüt, nincs, hogy amikor egy stresszesebb nap után az engem környező emberek ahelyett, hogy a szemembe néznének a bőrömet bámulják, én meg nem győzök másfele nézni mint a szemükbe


És nics olyan ember aki ezt a feszültséget oldani tudná, csak az, hogy "tedd túl magad rajta, csak azért ilyen mert erre fókuszálsz stb.."


Ami részbe igaz, ha 1-2 évig olyan tudatállapotba lennék, hogy a stress választ távolról elkerülném egészen biztos, hogy meggógyulna, mivel tudom hogy azóta romlótt mióta elkezdtem a nap 24 órájában stresszelni


Én is elköltenék rá egy luxus autó árát, ha garantáltan megoldaná, de garancia nincs, csa az, hogy ők megtesznek minden tőlük telhetetőt, a többi rajtad múlik

2021. dec. 26. 07:18
 4/4 anonim válasza:
Nem tudom mennyire csúnyák azok a hegek, vagy hogy mennyire piros a bőröd, de attól függetlenül hogy férfi vagy nő vagy-e esetleg tudnék javasolni sminket. Ha férfi is vagy nincs benne semmi rossz, és nagyon hasznos tud lenni főleg ilyen téren. Persze nem kell túlzásba vinni, de hidd el akármilyen hülyén is hangzik, csodákra képes. Egyszer próbáld ki, aztán ha nem tetszik vagy hülyén érzed magad miatta, akkor csak lemosod. Keress rá youtube-on hogy "acne coverage" és nézz csak körül.
2021. dec. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!