Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fuvezestol romolhat a mentalis...

Fuvezestol romolhat a mentalis allapotom?

Figyelt kérdés
3 × fuveztem eddig es nagyon furan erzem magam egy ideje. Mintha el lennek szallva, annyira rosszul vagyok hogy mar ongyilkossagon is gondolkodtam. Lelki problemaim is vannak, mar azelott is voltak. Pszichologusra es pszichiaterre lenne szuksegem, csak kozben felek hogy a futol alakult ki nalam ez a problema. Mit gondoltok?

2021. dec. 27. 16:27
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Es visszafordithato meg ez? Csak mert minden nap egyre rosszabbul vagyok..
2021. dec. 27. 16:28
 2/14 anonim ***** válasza:
57%
Lány vagy?
2021. dec. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen, miert?
2021. dec. 27. 16:47
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

A ma kapható füvek jórésze nem "tiszta" fű, hanem van ráfújva egy kevéske dizájner drog is. Ezek olcsó Kínai szintetikus porok, amikből pl a herbál is készül. Van hogy tisztán orvosi marihuánát fújnak le, vagy pl rendes füvet kis mennyiséggel. Ezek a dizájner drogok azonban jelentősen megváltoztatják az igazi fű hatását, és maradandó károsodást is okozhatnak. Ha túl gyorsan üt a cigi - túl nagyon üt - szapora szívverést okoz - akkor már lehet gyanakodni. Nem ritka ilyenkor a pszichózis, paranoiás rohamok, gyengébb skizó tünetek, tartós memória romlás, koncentrációs nehézségek stb. Lényegében bármi lehet.

Ha több mint 2 hónap telt el az utcsó fogyasztás óta, akkor a megmaradt tünetek maradandóak is lehetnek.

Visszafordítani nem mindig lehet. Ha mentálisan stabil az ember, akkor pl rendszeres meditációs gyakorlás - sokat javíthat mentális dolgokban (és főleg a koncentrációban).

Ha annyira hazavágta magát az ember hogy már mentálisan sem elég stabil, akkor ajánlatos szakemberhez (pl pszichiáter) fordulni. Viszont óvatosnak kell lenni. A különféle gyógyszerek (főleg benzók) nagy függőséget tudnak okozni, és általában hosszú távon több bajt okoznak mint hasznot. (Tehát olyan megoldást kéne találni, amihez nem kellenek függőséget okozó gyógyszerek.)

2021. dec. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Tobb mint 2 honap eltelt azota, de mivel azelott sem voltam tul jol, nem hinnem hogy ez okozhatta a problemat. Elmegyek pszichiaterhez, aztan majd kiderul
2021. dec. 27. 16:52
 6/14 anonim ***** válasza:
80%
Akkor ez esetben a fű katalizátorként működhetett, és erőt adott az eleve benned lévő mentális problémáknak.
2021. dec. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igen, meglehet
2021. dec. 27. 17:03
 8/14 anonim ***** válasza:
85%
menj pszichologushoz, es tobbet ne fuvezz. van akire nincs negativ hatassal, van aki panikbeteg lesz tole.
2021. dec. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%
Vicces, hogy Remete37, hogy levolt pontozva. :D Teljesen igazat állít, de látom páran nem akarják elfogadni, hogy a marihuána nem mindenkinél pozitív élményt ad. Az arra hajlamosaknál kiválthat mentális betegséget.
2021. dec. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
50%
Jobb má?
2021. dec. 28. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!