Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ha a telefonban és...

Mit tegyek ha a telefonban és filmekben/sorikban élek?

Figyelt kérdés
Azt hiszem telefon függőségem volt régen, nem vettem észre a külvilágot, most meg egy időre felfigyeltem hogy mi van körülöttem és depresszióba estem. Aztán összezavarodtam, töröltem magam mindenhonnan, meg akartam halni. Most az van hogy csak tiktok meg snapchat van letöltve, de úgy érzem nem bírom letenni a telefont, vagy a filmeket/sorikat, mert öngyilkos leszek. Egyszerűen nem látom az élet értelmét, és végem is lenne ha valaki elvenné tőlem a netet. Még aludni szoktam rengeteget, amikor nem alszok, nem netezek akkor pedig tervezgetem az öngyilkosságot, hogy hol tegyem meg, miképpen stb.

2021. dec. 28. 00:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezt bizony kemény függőségnek hívják, és azt sem tartom kizártnak, hogy egy kis depresszival is párosul. Najó, öngiylkossági gondolatok, elég SOK depresszióval párosul.

Javaslom menj el egy pszichológushoz. Írásodból kiindulva nem tartom kizártnak, hogy még iskolás korú vagy, akkor a sulipszichológus is megteszi.


Illetve keress magadnak egy célt, hobbit, amivel szívesen foglalkozol és be tud szippantani. Ezt persze mondani könnyű, csinálni nehéz:D De akár az is megteszi, hogy mondjuk olvasn ikezdesz. Tudtad, hogy a Witcher sorozat eg yócska fos a könyvekhez képest? (mondjuk sztem könyvektől függetlenül is, de ez mindegy:D) De a Trónok harca is egész más a könyvekben..


Én a szociális média kapcsán nem hiszek az ilyen teljes törlésekben. A mai fő kommunikációs forma a Messenger vagy Insta chat lett, szóval ha azt veszed el magadtól, akkor másoktól vágod el magad.


Mondanám, hogy állíts be képernyőkorlátozást az ilyen "görgetem és nézem a contentet" típusú platformokhoz, de mint írtad, ezen kívül nem tudsz mit kezdeni magaddal. Szóval amíg nincs mivel lefoglalnod magad, addig ezt ne vedd el magadtól. De ha majd lesz, akkor majd érdemes ezzel élni.

Addig is csak kezd el trackelni, hogy napi hány órát töltesz ezeknek a bámulásával. Ha már van 2-3-4 heti adatod, meg lehet határozni elég pontosan az átlagot. És abból kiindulva lehet húzni egy határt. Sok a napi 2 óra tiktokozás, de ha eddig napi 4 órát csináltad, akkor már ez is haladás, tök jó cél lehet.


Szóval röviden:

1. keress egy piszchológust és kezdjétek el a terápiát

2. keress egy hobbit

3. trackeld a tevékenységeidet, de ne korlátozd egyelőre.

2021. dec. 28. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Napi 2 óra tiktokozás sok? Egy egész napot képes vagyok csak azzal eltölteni, nagyon beteg vagyok. Tényleg az lesz hogy keresek egy hobbit, mert barátaim nincsenek. Szerintem keresek valami jó könyvet, csak aztán annak leszek a függője és úgy sem lesz jó. Én komolyan töröltem magam mindenhonnan, messenger, facebook, instagram; nem érdekel hogyha nem tudnak elérni, minden telefonszámot letiltottam, hogy ott se tudjon senki elérni mert zavarnak az emberek. Snapchat is csak képek miatt van még meg, de csináltam egy másikat ahol nincsenek ismerőseim, a régit meg töröltem. Nem vagyok hajlandó kimenni a szobámból egyáltalán, bele vagyok keseredve. Csak az öngyilkosság van a fejemben, a filmeket gondolat elterelés képpen szoktam nézni.
2021. dec. 28. 01:14
 3/6 anonim ***** válasza:

igen, a gondolatelterelést sejtettem.

Hát pedig vegyél erőt magadon és oldd fel ezeket a tiltásokat. Nagyonis sokat tudnak segíteni a barátok vagy igaából már egy sima emberi élőszavas beszélgetés.


És hát nézd. Mit adhat a tiktok? Láthatsz többszáz embert naponta akik énekelgetnek, táncolgatnak, lifehackeket mutogatnak amiket sosem cisnáslz meg stb...

És a könyv? Elvisz egy utazásra, fejlődik a fantáziád, a kreativitásod, a szövegértésed, a fogalmazási készséged... Ha valaminek a függője kell hogy legyél, szerintem jobban megéri a könyv mint a tiktok:D

És nem véletlenül mondtam fantasy címeket. A fantasy és a scifi menekülésirodalmak, mert egy másik világban játszódik ahol vannak csodák és hősök. Sok ember menekül ezekbe a világokba, mert addig nem kell foglalkozni a mi világunk bajaival.

És komolyan mondtam a Vaják köynvsorozatot, valami rettentően jó szerintem. Ráadásul 8 könyv, összesen közel 4000 oldal, egy időre elfoglal:D


Ha van kedved egy kicsit dumálgatni írj rám nyugodtan. Jó, most az ünnepek között kevésbé vagyok aktív, de amúgy jelen vagyok.

2021. dec. 28. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem is az hogy a tiktok elszórakoztat, de amíg másokat nézek hogy bohóckodnak, addig is nem gondolkodom az öngyilkosságon. Úgy vettem észre hogy már azt is kezdem megunni, azért írtam ki a kérdést, már abszolút nem tudok mit kezdeni az életemmel, teljesen beleuntam. Nincsenek terveim se semmi..

Egyébként igazad van hogy inkább könyvnek legyek a függője, holnap keresek is valamit olvasni. És köszönöm a tanácsokat :)

2021. dec. 28. 01:35
 5/6 A kérdező kommentje:
Belenézek abba a Vaják könyvsorozatba, hátha megtetszik
2021. dec. 28. 01:36
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem ismerem az ízlésedet, de hátha:D


És keress egy aktív hobbit. Befogadni valamit, legyen az akár videó, akár könyv, egy dolog. De csinálni valamit, az sokkal többet ad. Még akkor is, ha csak a lakást takarítod ki. De akár LEGOból építhetsz valamit, vagy fát faraghatsz, zenélhetsz... Minél inkább alkotói folyamatról van szó, annál inkább ltászata van a cselekvésednek, annál inkább érzed, hogy van eredménye és látszatja annak, amit cisnálsz..


Egyébként kötelességed nincs? Tanulás, munka...? Mert az, amit leírtál, tuti nyomot hagy a kötelességeden is. Érdemes lenne ezt is újragondolni és célt kitűzni a teljesítményedben.

2021. dec. 29. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!