Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagy eséllyel borderline...

Nagy eséllyel borderline személyiségzavarom van. Hol és hogy lenne érdemes segítséget kérnem?

Figyelt kérdés

Szinte biztos vagyok benne hogy ez a probléma gyötör engem, szinte minden tünete igaz rám amit írnak róla. Elviselhetetlen vagyok. Mindig bántom azt, aki szeret és akire szükségem lenne. Egyszerűen nem tudok normálisan viselkedni, nem tudom az indulataim kezelni, dührohamaim vannak. Mindig azon vezetem le a feszültséget aki a legközelebb áll hozzám és aki mindennél jobban szeret. Mégse érzem mindig hogy szeret, folyton félek hogy elhagy és hogy nem vagyok elég jó neki. Félek mindig saját magamtól is, hogy sose leszek igazán jó semmire, mindenkit csak bántok, magamat se tudom elviselni, saját magamnak se tudok megfelelni. Fogalmam sincs hogy mit akarok az élettől, egyáltalán mire vagyok jó. Sokszor érzem magam magányosnak, meg nem értettnek. Olyannak akit senki nem szeret, aki senkinek se fontos. Rengeteget szorongok, levert vagyok. Mindig is ilyen voltam sajnos, de már eljutottam oda hogy belátom, hogy ez mennyire nem normális, nem lehet így élni, én ezt így nem bírom tovább és szeretnék más lenni. Sajnos magamtól ez nem fog menni, próbáltam változni de nem ment.

Kisvárosban élek, nem tudom van-e a közelemben olyan szakember aki foglalkozik személyiségzavarokkal.

Pszichológust kéne felkeresnem, vagy mi más lehet a megoldás erre, hogy ezt a problémát tudjam orvosolni? Esetleg érdemes lenne valamilyen komolyabb terapeutát felkeresni? Tudtommal a közelemben nincsenek túl jó, erre szakosodott szakemberek. Pedig nekem mindenképpen jó lenne egy igazán jó segítség. Több pszichológusnál jártam, sajnos egyik se segített.

Bármilyen tippet, tanácsot elfogadok, hogy mi segíthet a helyzetemen.

Előre is köszönöm a válaszokat és a segítségeket!



2021. dec. 28. 00:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
16%
Kineziológus, theta konzulens, biologika tanácsadás, bármi.
2021. dec. 28. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%
Kérdező, mintha saját magamat hallottam volna. Második kapcsolatom megy rá erre. Pontosan ugyanazok igazak rám, mint amiket te írtál. Ha gondolod, tudunk beszélgetni, hátha megertjuk egymást.
2021. dec. 28. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
55%

"Kisvárosban élek, nem tudom van-e a közelemben olyan szakember aki foglalkozik személyiségzavarokkal."


Háziorvos segít az elindulasban.

2021. dec. 28. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%
Ha a pszichológus nem segít, akkor keress olyan terápiás lehetőséget, ahol ki tudod beszélni és kapsz szakszerű segítséget. Pszichológus xart se ér a legtöbb.
2021. dec. 28. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

#2 Szívesen beszélgetek ezekről egyébként.

#3 A háziorvosomnak számoljak be ezekről? Már volt hogy beszámoltam neki arról hogy szorongok, depressziós vagyok, tovább küldött sztk-s pszichológushoz, ami számomra nem segített. Sajnos.

2021. dec. 28. 01:27
 6/15 anonim ***** válasza:
67%

pszichiátriára nem kell beutaló, bár kérdés, hogy fogadnak-e

egyébként klinikai szakpszichológus és pszichiáter együtt kell, hogy eldöntse tényleg ez-e a betegséged.

nem kell a háziorvosnak elmondanod, ha nem akarod, biztos van pszichiátriai gondozó ahova tartozol. (tb alapon csak ő tud továbbküldeni pszichológushoz)

2021. dec. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Pszichiátriára menj, oda nem kell beutaló! CSak időpontot kell kérned.
2021. dec. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Javaslom esetleg fontold meg az online terápia lehetőségét is.
2021. dec. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
77%
Meddig jártál pszichológushoz? Két alkalom nem segít. Ráadásul ehhez speciális kezelés kell. Vannak ilyen szakemberek akik ezzel foglalkoznak. A pszichiáter az maximum gyógyszert ír fel az én feleségemnek is csak azt adott de elmondta neki, hogy menjen el pszichoteráiára.
2021. dec. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nem két alkalommal voltam, hanem 2 pszichológusnál is több hónapig, csak sajnos kb havi egyszer kaptam időpontot.

Pszichiáternél is voltam, rivotrilt írtak fel. A depresszión és generalizált szorongáson kívül más diagnózisom nem volt, de kicsit úgy érzem hogy félválról vett mindkét pszichológus.

Az első akinél jártam gyermekpszichológus volt, nem igazán nekem való volt mert már 17 éves voltam akkor. A másodikkal pedig olyan volt a beszélgetés, mintha csak egy munkatársammal beszélgettem volna. Igazán nem tértünk ki semmire csak hogy hogy érzem magam, mik a problémáim, de ilyen személyiségi dolgokba nem mentünk bele vagy hogy milyen traumáim, gondjaim vannak magammal/az emberi kapcsolataimmal. Havi 1 óra kevés is erre szerintem.

Mindenképpen utánanézek hogy milyen lehetőségeim vannak, pszichoterápia biztosan jobban segítene.

Köszönöm a válaszokat!

2021. dec. 31. 13:12
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!