Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyógyíthatatlan mentális...

Gyógyíthatatlan mentális probléma?

Figyelt kérdés
Nincsenek érzéseim és gondolataim, és nem vagyok a valóságban, halottnak érzem magam. Most se tudom hogy ez tényleg történik, álmodok vagy nem létezek és ez valami más mint az élet

2021. dec. 28. 21:30
 1/8 anonim válasza:
Ez valami trauma miatt alakult ki, vagy régóta ezt érzed?
2021. dec. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyedül élsz?

Bántalmaz valaki?

Eszel, alszol rendesen?

2021. dec. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mennyi idös vagy?
2021. dec. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A "nincsenek érzéseim" neve anhedonia, a "nem vagyok a valóságban" pedig deperszonalizáció. Egyik sem súlyos, mindkettő lehet depressziótól, szorongástól, és még egy csomó mindentől, pl alkohol, drogok, de a nyugtatók elvonási tünetei is csinálnak ilyeneket. Előbb ki kéne deríteni, hogy mi okozta ezt az állapotot, utána pedig kezelni. Ha nem vagy drogos, és nem ért semmi extrém trauma, akkor én így látatlanban depresszióra tippelek. Nem kell kétségbeesni, mindkét mentális cucc jól ismert, és többnyire kezelhető.
2021. dec. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Derealizacio, deperszonalizáció. Nekem elmúlt 2 hónapon belül, de ütős volt az az időszak. Hál'Istennek nem jött vissza, már 4 éve.
2021. dec. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

21:32 Kb 2 hónapja érzem ezt. Azt hiszem ért trauma, de nem igazán emlékszem az egész eddigi életemre, csak a jelen pillanatra emlékszem, mindent egyből kitöröl az agyam. De közben emlékszem dolgokra csak nem normálisan, nem tudom másképp leírni ezt. Nem tudom hogy ki vagyok és mit akarok az élettől, vagy hogy életben vagyok - e még. Egyszer halkucináltam is, bár az lehet az alkohol + 2 altató miatt volt.

21:38 Nem, a családommal élek.

Régebb bántalmazott apám lelkileg, de már nem foglalkozik egyáltalán velem hála égnek.

Nem eszek, csak épp annyit hogy ne haljak meg étlen, mert nincs étvágyam amióta elkezdődött ez.

Aludni nem tudok, vagyis nagyon nehezen alszom el, de rengeteget alszok és amikor felébredek olyan mintha továbbra is aludnék, nem tudom elválasztani a valóságot az álmoktól. Már altatót sem merek szedni amióta hallucináltam tőle, mondjuk többet vettem mint ami ki volt írva, de 1 - től nem tudtam aludni.

21:41 17 éves vagyok.

21:45 Nem szoktam inni, csak nagyon ritkán, ha valami esemény van. Nem drogozok és nem szedtem gyógyszereket hogy elvonási tüneteim legyenek. Traumáról sem tudok, bár lehet hogy volt.. Vagyis történt egyszer valami ami nagyon megviselt, akkor volt az első pánikrohamom, azután még volt többször is, de nem tudom hogy az már traumának számít - e. Depresszióm az van, de nem hinném hogy ilyen tünetei lennének, de kitudja.

22:00 remélem elmúlik nekem is, csak sajnos már elég régóta van és ahelyett hogy javulna a helyzet, minden nap csak rosszabbul vagyok :(

2021. dec. 28. 22:22
 7/8 anonim ***** válasza:

Altatót pszichiáter ír fel, ezek szerint voltál kivizsgáláson és jársz altatóért az orvoshoz?

A szüleid mért nem foglalkoznak a betegségeddel? Mi van nálatok?

2021. dec. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tesóm jár pszichiáterhez mert neki is szüksége volt rá pszichózis miatt és ő kérte hogy írjanak fel nekem altatót, én még nem voltam pszichiáternél. Nem érdekli a szüleimet, mert nagyon elfoglaltak, keveset vannak itthon és azt mondták már 16 éves koromban hogy mostantól ha problémám van oldjam meg egyedül hogy tudjak majd boldogulni az életben mert még 2 év és felnőtt leszek. Már csak 1 év de tavaly óta én gondoskodok magamról majdnem mindenben. Tesóm nem lakik velünk, ő is nagyon elfoglalt szóval rá sem számíthatok. Kicsit félek elmenni pszichiáterhez, de össze szedem minden bátorságomat és el fogok menni mert ez már kibírhatatlan.
2021. dec. 28. 23:08

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!