Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Frontinelhagyásra antidepi?Egy...

Frontinelhagyásra antidepi?Egyik függőségből a másikba?

Figyelt kérdés
10 éve Frontint szedek szorongásra,és pánikbetegségre.Eddig antidepresszánst nem szedtem.A Frontinhoz már annyira hozzászokott a szervezetem (3*1mg),hogy nem segít.A pszichiáterem feírt Tialerát (az Escitil nem vált be,rosszul voltam tőle nagyon).Azt mondta ezzel könnyebben leállok a Frontinról,és az elvonási tüneteket is könnyebben elviselem,és hogy az antidepire nem lehet rászokni.Ha jobban leszek,és elhagytam a Fronrint,letehetem a Tialerát is.Egyik kálvária a másik után jön majd? Hasonló tapasztalat?Köszönöm aki válaszol!
2022. jan. 2. 09:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Orvosi segítséggel tedd le.

Szerintem tünetileg kellene utánamenni hogy ez mitől van (pánikbetegség), pszichológus vagy pszichoterapeuta segítségével.

2022. jan. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Járok pszichológushoz is.Gyerekkorom óta szorongó típus vagyok,ez nálam alkati dolog + családi halmozódás.Édesapám depressziós,anyu is túlaggód mindent.Testvéreim is hajlamosak ezekre a betegségekre.Sok mindennel tisztában vagyok mi miért alakult ki.Van köztetek olyan,aki függővé vált az antidepire is? Sajnos én pszichésen is hozzá tudok szokni sok mindenhez.
2022. jan. 2. 10:31
 3/6 anonim ***** válasza:
Az antidepi pedig segíthetne, és még mindig kevésbé veszélyes alternatíva lenne, mint a Frontin. Sok sikert és kitartást kívánok a leszokáshoz, ha bármi kérdésed lenne antidepivel kapcsolatban írj nyugodtan.
2022. jan. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Még annyit kérdeznék,hogy aki leállt az antidepivel,voltak elvonási tünetek,mint a nyugtató elhagyásakor?Köszönöm!
2022. jan. 2. 12:36
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosod vagy hazudik, vagy simán csak nem ért a szakmájához. Az antidepikre is rá lehet szokni, és elvonási tüneteik is vannak, bár az tény, hogy a benzo nyugtatók a veszettebbek. Sok elvonós próbálkozik antidepivel a benzo elvonási tünet depressziót enyhíteni, nem túl nagy sikerrel. Az elvonási depi nem olyan, mint a "lelki" depi, ezért nem-vagy csak mérsékelten hat rá az AD gyógyszer. A benzo elvonás súlyossága 2 dologtól függ elsősorban. 1: személyes genetika, hogy milyen gyorsan tud regenerálódni a szervezet. 2. mekkora pusztítást okoztak a benzo nyugtatók a központi idegrendszerben.

Úgy lehet a legkevesebb szenvedéssel megúszni, ha lassan csökkented a nyugtatót. Javasolt sebesség 10% havonta. Sokan még ennél is lassabban csökkentgetik. Ha 10 évig szedted, akkor teljesen jó, ha 1-2 év alatt jutsz el a nullára. Olvasgasd Professzor Heather Ashton írásait, magyarul is vannak a neten. Az ő szavát lehet szentnek venni, 50 évig a benzo elvonást kutatta, dokumentálta, több ezer elvonóssal foglalkozott.

2022. jan. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A doki azt mondta,nem lehet rászokni,és hogy segíteni fog az elvonásomon,de a betegtájékoztatón az van,hogy elhagyása lassan csökkentve.Bár a Frontin elvonási tüneteket ha túlélem,szerintem már mindennel megbirkózom.

Tialerát írt fel napi 3*1-et,ennek a tiapentin a hatóanyaga.Utána olvastam,ott is azt írják,hogy nem tesz függővé ez a fajta hatóanyag.

2022. jan. 2. 15:43

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!