Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek alapján depressziós...

Ezek alapján depressziós vagyok vagy nem?

Figyelt kérdés

Körübelül március óta állandóan szomorú vagyok. Van, hogy pár napig jobban érzem magam, de utána megint lehangolt és reménytelennek látok mindent. Nagyon nehezek tudok elaludni és reggel úgy kelek fel mintha semmit sem aludtam volna. Hogy jobban tudjak aludni már altatót is vettem be. Azt mondják nagyon megváltoztam és nem vagyok önmagam. Dühkitöréseim vannak mindenért sírok és nem érdekel semmi. Étvágyam sem sincs, kiállnak a csontjaim. Nincsen semmi motivációm a tanuláshoz és ez miatt a jegyeim is romlottak ami miatt még szomorúbb vagyok. Sokszor eljátszottam a gondolattal, hogy ha öngyilkos lénnék akkor végre megszűnne az a sok üresség és reménytelenség. Egyébként sokat szorongok.Rengetegszer sírok és nem akarok sehova menni.

Most mit csináljak?

Nagyon nehezen nyílok meg másoknak, de inkább egyáltalán nem. Félek, hogy elítélnek és hülyének gondolnak ugyanis szociófóbiás vagyok és barátaim sincsennek.

16/L

Köszönöm aki elolvassa és válaszol is.


2022. jan. 2. 20:31
 1/2 anonim válasza:

Veled egy korosztályba tartozok és én is hasonló problémákkal küzdök.

Amit én tanácsolni tudok:

Először arra kellene rájönni, hogy van-e valami konkrét kiváltó oka a rossz közérzetednek és ha igen, akkor mi?

Az evésre, alvásra azért próbáljmeg figyelni!

Keress valami hobbit, valamit amit szeretsz csinálni és produktívnak érzed magad tőle.

Vezess valami napló féleséget! Ha kiírod magadból a problémáidat, attól majd jobban érzed magadat. Nekem ez bevált.

Én már rájöttem, hogy az öngyilkosság nem megoldás!

Pszichológus megfontolandó.


Kitartás!

2022. jan. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tudom hogy nehéz, de beszélni kéne egy pszichiáterrel. Ő nem fog hülyének nézni ha elmondod neki ezeket így, ahogy leírtad. Cserébe fog tudni segíteni neked. Nem egyik pillanatról a másikra, de fog tudni.


A másik, hogy az altatókkal vigyázz, mert könnyű elszaladni velük.


Amiket leírtál tünetei lehetnek egy depressziós epizódnak, ezért lenne fontos, hogy mostanában keress meg egy szakembert.

Minél előbb, annál jobb helyzetből indulsz kifele. Mindenki azt szeretné, veled együtt, hogy jobban érezd magad, hidd el.

Egy nagy levegőt végy, és kérd a háziorvosod segítségét ha kell!

2022. jan. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!