Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Menthető vagyok még? A depress...

Floattila kérdése:

Menthető vagyok még? A depresszió és a szorongás tényleg gyógyítható?

Figyelt kérdés

Szóval erős depresszióm és szociális szorongásom van. Tudom, el kéne mennem pszihológushoz, és gyógyszereket kéne szednem, de ez nem ilyen egyszerű.


Először is erről tudnia kellene szüleimnek, amit nem biztos hogy el lehet nekik mondanom. Nagyon segítőkészek általában, de múltkor mikor megpróbálkoztam, teljesen kiakadtak mert azt mondtam nekik hogy aszociális vagyok. Azelőtt meg elhitették velem, hogy én az egészet csak beképzelem magamnak, és valójába csak agyamra ment az internet. Ezektől csak még rosszabb állapotban lettem. Tehát ebben magamra maradtam. Még barátom sincs aki segíthetne. Pszichológushoz így nem mehetek. Nem is hiszem hogy tudnék vele beszélni, egyáltalán nem bírok megnyílni és beszélni emberek előtt, főleg nem egy olyan előtt, aki bármelyik pillanatban beszámolhat az egészről szüleimnek, és akkor már tényleg feladhatom az egészet.


Maradtak a gyógyszerek. Azokat csak recepre lehet kapni, receptet meg nem bírok szerezni (javítsatok ki ha tévedek). Viszont a gyógyszerektől kicsit félek. Mi van ha teljesen más leszek tőle? Nem olyan amilyen alapból lennék. Nagyon örülnék ha valaki beszámolna az élményeiről. Tényleg segít? Egyáltalán még menthető vagyok? Lehetek még normális?


Nagyon szépen köszönöm ha valaki végigolvassa és válaszol, és nagyon sajnálom ha ez az egész valakinek önsajnáltatásként jött le, nem az volt a célom de mostmár nincs jobb ötletem



2022. jan. 3. 00:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Talán a lelkisegély szolgálat!!

Szeretnék segíteni Neked!

2022. jan. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
17%
Menthető viszont nem leszel többé normális. Sajnálom.
2022. jan. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
És ha mégis normális lesz?!?!
2022. jan. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológushoz nyugodtan fordulhatsz, titoktartási kötelezettsége van, nem fogja senkinek továbbadni.

Ha kell én tudok ajánlani egy jót, akinél szerintem meg fogsz tudni nyílni.

2022. jan. 3. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Először meg ki kéne deríteni hogy mekkora a baj, és mi az.

Egyébként ha gyógyszerekre kerülne a sor, egyrészt mindent megbeszél veled a kezelőorvosod (pazichiáter), másrészt nem lesz új személyiséged tőlük, hanem a kellő idő után JOBBAN érezd majd magad és ezért boldogabb leszel te is és a környezeted is.

Szóval nem fogsz tudni új nyelveket és nem leszel hirtelen atomfizikus. :) Bár én örülnék ha így menne :D

2022. jan. 3. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%

3mas

Aki benne van ebben, az jól tudja, hogy sose lesz normális. Lassan párhonapja (4 év után), hogy majdnem teljesen rendben vagyok. Mégis bennem van még ami nem múlik el+ teljesen megváltoztatott. Sajna ezektől teljesen nem lehet elszakadni.

2022. jan. 3. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Elképesztően jó érzés látni, hogy vannak olyanok akik tényleg segíteni szeretnének. Nagyon köszönöm.

Ami a lelkisegényszolgálatot illeti, fel fogom hívni (köszönöm az ajánlást az #1 válaszolónak).

Viszont #4 én már hallottam olyanokat, akik a szerződéssel nem foglalkozva elmondtak mindent a szülőknek, és az egész helyzet csak rosszabb lett. És az a gond hogy még mindig nem tudom hogy bele kéne-e vennem őket, és ha igen akkor miképpen.

2022. jan. 3. 00:46
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért a szüleidben megbízhatsz, amúgy hány éves vagy? Mert szerintem 18 éves kor alatt mondhatja el nekik max.
2022. jan. 3. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#8

16 éves vagyok.

2022. jan. 3. 01:06
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Az orvos-beteg titoktartás az betegjog, 18 év alatt is, aminek a megszegése büntetőjogi következményeket von maga után.

Amennyiben életet veszélyeztető állapot áll fenn, akkor bevonhatók a szüleid. Ez akkor merülne fel, ha öngyilkossági gondolataid lennének. - Vannak ilyenek neked?

Ha viszont a válasz igen, akkor az ügy komolyságát senki se fogja megkérdőjelezni, és a leírtak alapján a szüleid is feleszmélnek.

Ebben a korban sokan küzdenek depresszióval, azonban jobbak a gyógyulási esélyek, mint pl. felnőtt korban. De ez NEM jelenti azt, hogy nem fontos, vagy kevésbé kell vele foglalkozni.

Ezeket mérlegeld kérlek, és hidd el, a szakember veled van, és általa a szüleid is meggyőzhetőbbek.

2022. jan. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!