Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ebben a helyzetben hogyan...

Ebben a helyzetben hogyan találjak motivációt?

Figyelt kérdés
25 éves lány vagyok. Albérletben lakom. Rezsivel együtt kb havi 115 ezer Ft-ért. Még egyetemre járok, van már egy diplomám, de munkatapasztalatom csak 1 év van, és az sem épp jelentős. A mostani szakom mérnöki szak, de annyira nem vagyok jó benne, így szakmai munkára még nem mertem jelentkezni, és tanulás mellett nem is minden héten van úgy időm, hogy rendszeres munkát merjek vállalni. Ezért most árufeltöltőként dolgozom, mert lehet heti 1 napot is menni, és nem is minden héten muszáj. Van egy barátom, akivel sokat veszekszünk. Ebben a hónapban itt lakik, és így fizeti a lakhatás felét, de van hogy összeveszünk, és akkor hazaköltözik, olyankor az egész albérletet én fizetem. Pénzem onnan van, hogy 25 éves koromig otthon laktam, és szinte minden bejövő pénzt (munka, ösztöndíj) félre tudtam tenni. Jelenleg az árufeltöltő munkával, és hogy a barátom belefizet, plusz kapok egy kevés pénzt otthonról, havi 50-70 ezer minuszra jövök ki. Élelmiszerre havi 30-35 ezret költök. Az árufeltöltő munkából havonta 40-80 ezret tudok keresni, attól függően, hogy az iskola mellett mennyit tudok vállalni. Honnan szerezzek motivációt az élethez, hogy ilyen nincstelen életet kell élnem, ahol a minimum dolgokra se telik, csak ha minuszra jövök ki úgymond.

2022. jan. 3. 13:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Te vallaltad, a sulit a munkát a párodat mindet. Ilyen ez a kor, majd jobb lesz ha vegzel a sulival, vagy ha kulfoldre mész. A te döntésed
2022. jan. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hááátigen, ez így elég visszás, hogy el kéne tartsd magad, de tulajdonképpen nincs rá lehetőséged.


Egyértelműen az albérlet az, ami ellehetetleníti az egészet. Érthető, hogy 25 évesen már nincs kedve az embernek szülőknél lakni, de ez nem kor, hanem lehetőség (elsősorban bevétel) kérdése. És amíg nincs rendes bevételed, nem lehet nagyobb kiadásod sem.



Budapesti albérletről van szó? Ha igen, esetleg meg lehetne próbálni lejjebb adni abban a tekintetben, hogy mondjuk egy szobát bérelj, vagy ne egyedüli albérlő legyél. Persze, ekkor lesz egy lakótársad ami kompromisszumot igényel, deee akkor már eleve feleződik az albérleti díj, és nem kell lejjebb adni a minőségből. Vaagy maradsz egyedüli bérlő, de lejjebb adsz a minőségből. Kőbányán pl vannak albérletek 60-70+rezsiért, bár ez nem takarít meg elegendő pénzt neked.


Meddig tart még a suli?

Mennyi idő lenne, ha otthonról járnál be?

Kollégiumra nincs lehetőség?


Azt kell látni, hogy itt nem motivációra van szükség, hanem változtatásra a bevételek és kiadások tekintetében. Mint írtad, a bevételi rész nem megoldható, vagy a tanulmányok rovására menne, ami meg értelmetlenné teszi az egészet..


Esssssetleg még:

Van már egy diplomád. Micsoda? Akármi is legyen, ha azzal helyezkednél el részmunkaidőben, valószínűleg többet kapnál mint árúfeltöltőként. Persze, ez kevésbé rugamas, de igazából van órarended, szóval előre meghatározható, hogy a hét melyik pontjain tudnál dolgozni és mikor nem.

2022. jan. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2es vagyok

1es, külföldön csak rosszabb lenne, mert a legtöbb helyen a migráns diákok lakhatását és tandíját csak akkor támogatják, ha legalább heti 20 órában dolgoznak. Azaz egyszerűen rákényszerítik őket, másképp a jogviszonyt sem kapják meg. Semmivel sem jobb, mint itthon, ahol legalább a jó tnaulóknak az oktatás ingyen van.

2022. jan. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"van már egy diplomám, de munkatapasztalatom csak 1 év van [...] szakmai munkára még nem mertem jelentkezni, és tanulás mellett nem is minden héten van úgy időm"


Merj jelentkezni más fajta, jobban fizető munkákra is! Attól, hogy még nincs komoly munka tapasztalatod, egy csomó céghez felvehetnek. Akár még a rugalmasabb munkarend is megoldható lehet.


Nem biztos persze, de mit veszíthetsz vele, ha próbálkozol? Ne mondj le a lehetőségről anélkül, hogy megpróbálnád! Ha nem találsz olyan munkahelyet, ahova el tudnál menni, még mindig maradhatsz ahol most vagy. Viszont, próbálkozás nélkül biztosan nem találsz másmilyen helyet. Nem feltétlenül kell a szakmádban elhelyezkedni, egyszerű irodai adminisztratív munkával is lényegesen jobban lehet keresni, mint árufeltöltőként és munkatapasztalatként is többet ér, ha nem árufeltöltő vagy, hanem egy kicsit kvalifikáltabb munkát végzel, még akkor is, ha nem feltétlenül vág a szakmádba. De még szakirányú dolgokat is érdemes lehet megpróbálni, mert ha csak recepciós, irodai asszisztens munkára be tudsz kerülni egy céghez, akkor már bent vagy és cégen belül könnyebb lehet a diploma megszerzése után akár sokkal magasabb pozícióba átkerülni, mint kívülről bekerülni.


Valamennyi pénzt abból is lehet szerezni, hogy átnézed a holmijaidat és amire nincs szükséged, kinőtt ruhák, stb. azokat eladod, így kevesebb holmit kell tárolni, nagyobb otthon a rend és valamennyi bevételed is jöhet belőle.

Viszont a költségeken csak egy bizonyos szintig lehet lefelé faragni. Annak viszont nincs felső határa, hogy mennyivel kereshetsz több pénzt. Mindenképp ebbe az irányba érdemes elindulni.


Esetleg érdemes lehet távmunka és vállalkozási lehetőségeket is megnézni, hogy mi olyanhoz értesz, amire van kereslet. Egy csomó weboldalon, Facebook csoportban keresnek mindenféle alkalmi és kisegítő munkákra is jelentkezőket, elmehetsz akár ételfutárnak is.


Érdemes a lakóhelyeden, ismerősök között is kérdezősködni, hogy kinek a munkahelyén keresnek embert, kinek van szüksége segítségre takarításban, lakás felújításban, akármiben, amiben tudsz nekik segíteni.

2022. jan. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!