Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás okozhat stresszes...

Szorongás okozhat stresszes "rohamokat", erős szívdobogást?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Eléggé magamba vagyok roskadva egy jó ideje, szorongok.

Okozhat-e ez hirtelen stresszt?

Van, hogy napokig nem történik semmi....de van, hogy ha egy számomra stresszesebb helyzetre gondolok, erősebben ver a szívem, feszít a mellkasom, nagyobb levegővételeim vannak, néha egy kicsit meg is izzadok. Olyan, mint pl lámpaláznál az izgulás, mintha ki kellene állnom a színpadra sok ember elé. Régen nem voltam ilyen.


A múltkor volt egy kisebb konfliktusom autózás közben. Egy másik sofőrrel "vesztem" össze, lényegében annyi történt, hogy ledudált, később megelőztem, majd közben bemutatott nekem.

Mondhatni veszélytelen és átlagos helyzet.


Mégis annyira vert közben a szívem, meg utána is egy darabig, hogy teljesen olyan érzésem volt, mintha el tudnék ájulni...


A múltkor az utcán veszekedtek és üvöltöztek emberek, én ezt messziről láttam, semmi közöm nem volt hozzá, mégis ugyan ez a tünetem volt, rástresszeltem az egészre...


Egyre sűrűbbek ezek a "rohamok", most is egy ideje ilyen állapotban vagyok, már előre stresszelek a holnapi munkán, pedig semmi okom sem lenne rá.


Én nem ilyen voltam..

Létezik, hogy a depresszió, önsajnálat és magány teljesen felőrölt és ez a szorongás miatt van?


Mit tehetek?..

Köszönöm!


2022. jan. 3. 21:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát sajnos én is ilyen vagyok,pont ugyanez amit te leírás,és én sem voltam mindig ilyen,de ha vissza gondolok az életemre,nem volt egyszerű a gyermekkorom sem,úgyhogy nem csodálom,hogy ilyen lettem.Konkrétan én inkább kerülöm a veszekedést is,úgy vagyok vele jobb a békesség,mert csak rosszul lennék,ha belefolynék valami vitába.Utálom,én is de ez van :/

Nagyon tanácsolni nem is tudok semmit,szerintem lazábban kellene vennünk az életet,meditálás is jót tesz.

2022. jan. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod!

Igazad van, nekem sem kellene nagyon belefolynom ilyenekbe.

Az a szörnyű, hogy már a gondolatok vége is ilyen..

Hát ez van, 21 évesen totál kiégtem lelkileg, szép...

2022. jan. 3. 22:30
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia, én is 21 vagyok, szorongok, nem mindig, de vannak periódusok. És inkább pánikrohamok ezek, amit ehhez hasonló helyzetek válthatnak ki mikor nem vagy komforthelyzetben, illetve veszélyben érzed magad. Sokszor nem is dobog a szíved olyan erősen, ahogy te érzed, hanem a pánik teszi. Ajánlom hogy beszélj valakivel, akár szakember, akár jó barát, csak tudjál picit felszabadulni. Ès kitartást, az élet még előttünk van, ezekből a helyzetekből pedig tanulnunk kell :)
2022. jan. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy sablon szövegnek gondolod, de keress egy pszichológust. Én is ilyen vagyok, de ez a szorongás baromi kimerítő (és mindenben hátráltat), ezért kerestem egy klinikai szakpszichológust, akihez pár hónapja járok. A depresszió és a szorongás engem teljesen kicsinált volna, ha nem fordulok szakemberhez.
2022. jan. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!