Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges hogy anyámnak van...

Lehetséges hogy anyámnak van valamilyen komoly mentális betegsége?

Figyelt kérdés

Az egész úgy indult hogy kb. mikor 10 éves voltam, mintha bekattant volna nála valami. Addig teljes család voltunk, utána nem csak hogy megcsalta apát (el is vàltak) de teljesen kifordult önmagàból. Az egész személyisége 360°-os fordulatot vett.

Őrült gondolkodása van. Vannak jó napjai mikor kedves, aranyos, aztán jön vmi ami kizökkenti (pl. Egy uzenet) és tombol, szid, őrjöng, bánt mindenkit, sèrteget, utál engem, a saját lányát. Ilyenkor bántja a külsőmet, a személyiségemet, utálja hogy megszült, utálja hogy vagyok, utálja az anyját is. Volt hogy olyanokat mondogatott hogy megöl engem, senki vagyok és leszek, megöli a szüleit. Anyjára hónapokig rá se néz, nem érdekli.

Egésznap nincs is otthon, ált. a pasijánál van... vagy csavarog valamerre. 40 éves. Szerintem kapuzáràsi pánik, mert fiatalnak akar kinèzni, nála nincs szebb sem jobb, mèg fiatal lányok sem, a fiatal tizen-huszonèves lányokat is ott bántja ahol tudja.

Van hogy remeg az idegtől. Van hogy azt sem tudja már miért ideges... volt olyan is hogy egésznap megàllás nèlkül ordított.

Orvoshoz nem akar menni.

Èn már nem foglalkozok vele... engem is tönkretett, amiòta elköltöztem, van egy kis nyugalmam...

A család meg úgy van vele hogy "de hát a testvérem" "csak a gyerekem" inkább lenyelik, de van mikor veszekedés van miatta. Mentálisan màr amúgy senki se bírja ezt.

Utàlja az egész csalàdot.

Baràtnői nincsenek, mindenkit elmar maga mellől egy idő után.

Megkèrdezzük mi baj, akkor nem jön válasz, vagy az hogy minden.



2022. jan. 4. 14:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"egész személyisége 360°-os fordulatot vett."


180 lesz az, de tudom, hogy ideges vagy és csak elírás.


Kérdésedre válaszolva ezek alapján nekem narcisztikus szemelyisegzavarnak tűnik. Régen nem volt ilyen soha vagy lehet hogy csak gyerekként nem vetted észre?

2022. jan. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Elvileg nem volt ilyen, apa elmondása szerint egy bájos, aranyos nő volt, és mintha kicserélték volna...
2022. jan. 4. 14:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha valahogy rá lehetne, venni egy orvosi ki vizsgálatra,vagy esetleg pszhiologus-hoz. Ajánlom hogy amikor nyugis, beszélj vele hátha el mondja mi bántja,mi a baja. Sokkal könnyebb. Amúgy ha fenyegetőzik egy ien személy,az be egyszer be is fogja tartani
2022. jan. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Üdv a klubban! Anyám dettó ugyanez, és a diagnózis valószínűleg a borderline személyiségzavar. Kb. az én anyám is akkor kezdett el bekattanni, amikor 10 éves lehettem, ekkor csalta meg apámat is, bár engem viszonylag fiatalon szült (21 évesen), ezért nem volt hosszú gyerekmentes fiatal felnőttkora, így nyilván az önismeretre sem volt elég ideje. Lehet téged is túl fiatalon szült, vagy csak akkor kezdtek el megnyilvánulni a tünetei, amikor nagyobb lettél, és önállósodtál, függetlenedtél tőle. A borderline-ok nem bírják a leválást.
2022. jan. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!