Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Budapesten alapos/türelmes...

Budapesten alapos/türelmes pszichiáter, aki jól ért a személyiségzavaros emberekhez?

Figyelt kérdés
A párom (26 éves nő) feltehetően borderline személyiségzavarral küzd. Ezt több mint 10 éve mondta neki az akkori pszichiátere (öngyilkossági kísérlet után járt hozzá sokáig),de ha jól emlékszik fiatal kora miatt nem diagnosztizálta vele,viszont valahogyan feljegyezte,hogy erre gyanakszik.Gondolom egy másik orvos a rendszerben megtalálná ezt.Mindketten szeretnénk,ha eljutna egy rendes orvoshoz,ő azért mert ennyi ideje ezzel mindenféle segítség nélkül együtt élni nagyon megterhelő,én pedig azért mert szeretem őt,de 3 év alatt mióta együtt vagyunk néha sajnos pokollá teszi az életemet.Nem akarok szakítani,mert ő az életem szerelme,mindenkinél fontosabb nekem,de lassan beleőrülök a viselkedésébe.Tudom, hogy nem tehet róla,és látom,hogy nagyon küzd azért,hogy "normális" legyen,de egyszerűen ez így nem mehet tovább.Köszönöm előre is a segítséget!
2022. jan. 6. 11:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nem tudom, hogy borderlineosoknak segít-e, de én most depressziósként nagyon bízom az EMDR terápiában, jelentkeztem is egyre. Esetleg nézd meg a társaság honlapját. www.emdr.hu
2022. jan. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, segít az EMDR a borderen is. :)


Én mondjuk Miskolcon tudok ajánlani terapeutát.

2022. jan. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Örömmel hallom, ez az EMDR egy gyors módszer, tehát nem kell két évig analizálgatni, hanem 1-8 ülés alatt legtöbbeken segít.
2022. jan. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ilyen pszichiáter nincs sehol.
2022. jan. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én már több féle módszert próbáltam kognitív-viselkedéses, K.I.P. kicsit mindegyik segített, tehát nem csak a terapeután múlik, hanem magán a módszeren is sok.
2022. jan. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
és nagyon szép tőled, hogy próbálsz rajta segíteni, még akkor is ha ez ritkán sikerül :-/ drukkolok
2022. jan. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
elkezdtél valamit?
2022. jan. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!