Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy fiatal lány női vagy...

Egy fiatal lány női vagy férfi pszichológushoz mennyen? 25/L

Figyelt kérdés
Valamint sok különbség van a magán és a nem magán között?

2022. jan. 8. 11:21
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

Az első kérdést mi nem tudjuk megválaszolni. Lelki alkat - és talán az adott probléma - kérdése, hogy ki kinek tud megnyílni.

Értelemszerűen lényegi eltérés abban van, hogy kell a fizetned érte, vagy sem, a szakértelmet pedig ennél a hivatásnál nem csak ez határozza meg, hanem hogy az adott szakember mire szakosodott. - Azt megint csak az adott probléma szerint kell mérlegelni, hogy mire-kire van szükséged.

2022. jan. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nemhűhöz menj, akinek érzésed szerint jobban meg tudnál nyílni. Ez teljesen egyéni.

Magánban némiképp jobban odafigyelnek, mit csinálnak, mert feléjük nagyobb elvárásokat támasztanak általában. Én kétszer voltam TB pszichológusnál, nekem úgy tűnt, ellébecolják ezt a munkát. Egyik meg se nyikkant a terápián, másik meg kb mint egy haverral beszélgetett velem havi 1x.

2022. jan. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológusként mondom, olyanhoz menj aki akiben meg tudsz bízni és nem lesz feszengés előtte beszélni a dolgaidról. A nem nem sokat számít.


ATB és magán közt az a különbség, hogy tb-re nehezebb bejutni és gyakran limitált az alkalmak száma.

2022. jan. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A kis városomban csak 2 pszichológus van. Egy nő és egy férfi. Egyiket se ismerem :/
2022. jan. 8. 18:48
 5/7 anonim ***** válasza:
31%
Nőnek nőt javasolnék. Jobban megértheti, hogy miről beszélsz.
2022. jan. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%

Nokent ferfihoz jartam. Egy jo ismerosom ajanlotta, en meg akkoriban annyira melyen voltam, hogy nem foglalkoztatott a neme. Volt egy olyan prekoncepciom, hogy nem lesz empatikus, valamint feltem attol, hogy ferfikent majd a ferfiak partjat fogja majd.

Semmi ilyen nem tortent. Empatikus volt, objektiv volt, es a vegen kozel 3 evet jartam hozza. Volt, amirol nehezebben beszeltem vele. Meg is kerdezte, hogy novel konnyebb lenne-e. Es nem, amirol nehezebben beszeltem, az mindenkivel igy ment volna.

Nekem sokat segitett a ferfi szemleletmodja, es szerintem en azert is tudtam ot elfogadni, mert jobban szeretem a ferfi vezetoket. :)

Semmilyen esetben nem ereztem azt rajta, hogy nem erti, mirol beszelek.

Kerdezo, szimpatia alapjan dontenek a helyedben.

2022. jan. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
63%
Kérdező, egyikünk sem írta, hogy ismerned kellene őket, - a fővárosban meg több száz pszichológus van, őket sem "ismerik" a páciensek az ülések előtt - én írtam annyit, hogy a szűkebb szakterülettel érdemes tisztában lenni, de az meg fent van (valószínűleg) az adott személy/intézmény honlapján. A rövid tanácsom - ahogy látom a többieknek is - az, hogy a szimpatikusabbat válaszd.
2022. jan. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!