Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet motiválni magunka...

Hogyan lehet motiválni magunkat valamire,ha nincs semmi kedvünk semmihez, ha nincs életkedvünk,vagy unalmas,üres minden?

Figyelt kérdés

2022. jan. 12. 21:50
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Nem kötelező érdeklődni a dolgok iránt. Végig lehet ülni az életet a tévé előtt is.
2022. jan. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
Az üresség és a semmi egy idő után unalmas. Ez van akinek elég motiváció. Persze van olyan is aki továbbra is az üres, unalmas, semmiben marad. De
2022. jan. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Halat kell enni:


"Már korán felfigyeltek arra, hogy depressziósokban alacsony az omega-3 szint Joseph Hibbeln lipidkutató kimutatta, hogy minél több halat fogyasztanak egy országban, annál kisebb a depresszió gyakorisága" [link]

2022. jan. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek egyet az elsõ válaszolóval. Nekem is vannak dolgok, amik normál esetben érdekelnek, feldobnak, pl. hobbik, zenék, séta. Viszont vannak napok amikor semmihez nincs kedvem. Bekerülök abba az állapotba, amire szerintem a kérdezõ gondol. Ez egy üres állapot, amikor mintha nem tudnék örülni semminek, nincs kedvem élni, motiválatlan vagyok. És egy ilyen állapotba nem úgy kerülsz, hogy azt mondod magadnak, "na nekem mostantól nem lesz kedvem semmihez", hanem valamiért jön.

Sajnos mindenkinek más, mi okozza ezt az érzést, ezért nincs univerzális mód a tõle való megszabadulásra. Lehet kimerültség miatt (akár szellemi vagy lelki), esetleg depresszió miatt is. Nekem általában a lelki fáradtsággal jön és segíteni szokott, ha kicsit próbálok törõdni magammal, bekuckózom egy meleg helyre, csinálok egy teát és próbálok arra koncentrálni, hogy finom az íze és kellemes helyen vagyok.

Elsõ körben, kedves kérdezõ, szerintem te is próbáld megfigyelni a szükségleteidet, próbálj apró örömforrásokat keresni, aminek máskor örülnél. Nem kell, hogy kétségbe ess, hogy nem tudod hogy gyere ki az állapotból, mert nem mindig megy egyik pillanatról a másikba.

2022. jan. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4 Zömében egyetértek veled, viszont szerintem #1 nem annyira a pillanatnyi, múló hangulat hullámokra gondolt, hanem inkább arra, hogy nagyon sok olyan ember van, akiknél nincs is nagyon más, csak a tévé előtt tespedés állapota.


Amiről #4 ír, hogy néha jön ilyen hangulat, azt önmegfigyelésekkel sokszor tervezni is lehet. Pl. ha ismered a saját fizikai és szellemi energia szintedet, munkamennyiséget, stb. akkor elég jól tervezhető is lehet, hogy mennyi és milyen pszichés hatás után akár a napi rutinba is érdemes szándékosan beiktatni pihenő időket, pihenő napokat a heti programba, meditációt, vagy hasonló jellegű relaxációs tevékenységet, amik akár meg is előzhetik ezeknek a levertebb időszakoknak a megjelenését.


Az is sokat segít, amit #4-es ír, hogy ha kiismered, mikor minek a hatására jönnek ezek elő, akkor fel tudsz készülni megoldási módszerekkel, hogy legyenek kéznél olyan pozitív hangulatot előidéző dolgok, technikák, módszerek, amikkel a hullámvölgy mélységét és elhúzódását is csökkenteni tudod. Minél hamarabb ki tudsz általuk jönni belőle, annál kevésbé kerítenek a hatalmukba és kevésbé ragadsz benne.


Egy mondás szerint "A gödrök első számú szabálya, hogy hagyd abba az ásást!" Ha rossz a kedved, lehetőleg ne rontsd tovább, ne vessz össze mindenkivel, hogy még rosszabb kedved legyen, ne szomorú, lehangoló, depis zenéket hallgass, hanem inkább javítani próbálj a hangulatodon.


Mindenkinek más jön be, érdemes megkeresni a saját megoldásaidat, de másokból érdemes lehet inspirálódni. Én pl. vígjátékokat szoktam nézni és vagy sztoikus filozófiát olvasok. Ők elég inspiráló realizmussal szemlélték a világot, hogy bármilyen helyzetben hasznos tanácsokkal szolgáljanak. Ryan Holiday: Minden napi nyugalom című könyve minden napra tartogat valami inspiráló sztoikus bölcsességet.

2022. jan. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#3 Hiány állapot, csak táplálékra gondolva természetes kihat testre lélekre is negatív irányba. (Napfény hiánya egyenlő pl. D vitamin hiány)


Ha valaki nem szeretetteljes, nem egy szép környezetben van az mind csak parázs a tűzre ha lelki értelembe is nézzük.


Más nem akár valami házi állat is segíthet pl. a kutyát mindig kell vinni sétálni adhat egy jó életmód váltást.

Sportolás is ha sikerül rászoktatni magad.

Meg kell lépni saját magadnak csak akkor tud segíteni. Tudom pont a meglépés lehet már akadály, de ez sajnos csak így működik.

Ha él a remény szikrája is valakiben akkor élni kell vele bármennyire is nehéz.

2022. jan. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!