Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha nem érzem magam alkalmnasna...

Ha nem érzem magam alkalmnasnak az életre akkor öljem meg magam?

Figyelt kérdés

Elég szerencsétlennek mondanám magam, szépnek nem tartom magam, okosnak sem (sokat küzdöttem a tanulással, hogy ott tartsak ahol most), talpraesettnek meg főképp nem és még introvertált is vagyok. Az egyetemet nem fogom tudni befejezni, nem tudom magam össze szedni, érzem, hogy nincs rendben valami, minden nap úgy kelek fel, hogy remélem ez lesz az utolsó, pedig semmi értelmeset nem csinálok, az is nagy teljesítmény, ha kikelek az ágyból, fáradt vagyok. Mindenki azt hiszi keményen tanulok a vizsgákra, nem tudom hogy mondjam el, hogy ebből nem lesz semmi. Előre félek a családi drámáktól, ismét egy nagyot fognak bennem csalódni. Nem értik és nem látják, hogy nem vagyok jól. Érzem, hogy pszichológusra lenne szükségem, de nincs pénzem rá. Alkalmatlan vagyok az életre. Mostanában egyre többször érzem azt, hogy jobb lenne, ha megszűnnék és egyre többször gondolom azt, hogy talán ma lesz az a nap mikor megteszem. Valóban ennyi lenne az élet? Mit csináljak így? Nem tudok több kudarcot elviselni.

23/L



2022. jan. 18. 14:36
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

Van TB-s pszichiátriai és pszichológusi ellátás is. Területenként eltérő hosszúságú a várólista, érdemes vele egy próbát tenni. Pszichiáterhez hamarabb kapsz időpontot.

Az egyetemeden is kell lennie minimum tanácsadó pszichológusnak. Hozzá is lehetne időpontot kérned.

Tipikus depressziós tüneteid vannak, ezért mindenképp szakemberhez kellene fordulnod.

2022. jan. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%
Az elsőnek teljesen igaza van, ez színtiszta depresszió, első körben pszichológushoz menj, és ha nem juttok előre, akkor pszichiáter. A lényeg, hogy ez egy állapot, meg lehet oldani, és egészen másnak tűnnek majd a dolgok. Addig meg próbálj túlélni, apró örömöket találni, és azokat minél jobban megélni. Ez utóbbi önmagában is segíthet kicsit a depresszión.
2022. jan. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
74%

23 évesen nem kell feladni, én 30 évesen iratkoztam be másoddiplomára, mert az elsővel nem boldogultam. Szóval belefér a kudarc, bukdácsolás. Pl. huszonévesen anno egyetemet váltottam és az lett a vége hogy 5 év helyett 7 év alatt végeztem el. (Még államvizsga előtt 1 héttel is felhívtak a tanulmányiról, hogy nincs meg a 300 kreditem csak 298... szerencsére elszámolták, hisz pont kicentizem 300-ra, de a frászt azt rámhozták).

Most 39 vagyok, már kikupálódtam. Nem kell hibátlan és töretlen pályát felmutatni.

2022. jan. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
42%
3 vagyok, még annyit, hogy 30 éves koromra én is közel kerültem az öngyilkossághoz, egész közel, épp mert annyit küszködtem és nem ment semmerre az életem. Az segített és adott új erőt, hogy felfedeztem, hogy Isten gondviselő Isten, nem egyedül kell küzdenünk az elemekkel. Ezen új felismerés birtokában mertem belevágni az új képzésbe, ami nem is 30 hanem 31 évesen volt.
2022. jan. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!