Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet feldolgozni mentáli...

Hogy lehet feldolgozni mentálisan egy autóbalesetet? A baleset óta állandó halálfélelmem van, mindegy, hogy csak sétálok, buszon utazom vagy vezetek.

Figyelt kérdés
Lakott területen kikanyarodott elém kb 30-al az én irányomba egy autó (tőlem jobbra eső alárendelt utcáról balra, az én irányomba), esélyem sem volt elkerülni a balesetet, mindkét kocsi totálkáros gazdasági szempontból, minden légzsák kinyílt, pedig csak max 40-el mentem, mert az a szakasz picit szűkebb, néha gyalogosok is sétálnak az úton, mert nincs járda, sebességhatár 50. Teljesen megúsztam fizikai szempontból, de az az égett szag, az a hang, a tehetetlenség érzése azóta velem kísért, rémálmaim vannak, azt álmodom, hogy bent égek az autóban (pedig csak a légzsáknak volt ilyen szaga), vagy lezuhanok egy szerpentinről. 24 éves vagyok, 18 éves korom óta vezetek, havi 800-1000 km-t, de mióta ez megtörtént decemberben minden önbizalmam odaveszett, hogyan legyek túl ezen? Az autót is sajnálom, mert egy imádni való járgány volt (hyundai ioniq)

2022. jan. 18. 15:50
 1/8 hypno ***** válasza:
51%
Fordulj pszichológushoz.
2022. jan. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Pedig az a legcélszerűbb (bár könnyebb mondani), ha a lehető leghamarabb autóba ülsz
2022. jan. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
elfogadod hogy meghalsz előbb vagy utóbb
2022. jan. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
a halállal önmagában nincs probléma, az kevésbé vonzó, hogy gerinctöréssel, lebénulva végül felfekvésekkel és tüdőgyulladásban halok meg előtte lehetőleg pár hónapot végigszenvedve. ezektől a kényszergondolatoktól szeretnék megszabadulni, van valami technika?
2022. jan. 18. 16:59
 5/8 anonim ***** válasza:

létezik emdr terápia amit kifejezetten traumákra találtak ki.

a honlapjukon megtalálod kik foglalkoznak vele (orvosok és pszichológusok főleg)

2022. jan. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mikor történt a baleset? Elém egyszer sötétben egy őz ugrott ki. Nem egy nagy dolog, de az éjszaka közepén, totál sötétben 2 óra vezetés után baromi rosszul érintett. A kocsi sem tört össze, csak picit behorpadt egy helyen, de semmit nem kellett vele csinálni. Utána hónapokig azon szorongtam, hogy mikor ugrik ki megint egy, folyamatosan őzeket láttam az út szélén, előtte tök jókat aludtam hosszú utakon (nyilván amikor más vezetett 😅) de onnantól be sem tudtam csukni a szemem, állandóan az utat figyeltem, és tényleg 10 méterenként őzet láttam, pedig sehol semmi nem volt. Fél évig volt ez a félelem intenzív, aztán enyhült, kb. 1 év alatt tudtam elengedni.
2022. jan. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja na most látom, hogy decemberben történt. Szerintem adj még időt magadnak.
2022. jan. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, már vezetek újra Budapesten kisebb távokat, de nem azzal a nyugalommal, mint korábban.
2022. jan. 20. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!