Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám legyőzni a...

Hogyan tudnám legyőzni a szorongást, pánikbetegséget?

Figyelt kérdés
Pszichológus nélkül

2022. jan. 19. 21:07
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Nehezen.


Szembe kell menni a félelmekkel.

Súlyos esetben segítség nélkül nem sok esély van kilábalni

2022. jan. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

Ha eltörne a labad, akkor se akarnal orvoshoz menni??


Miert nem akarsz szakemberhez fordulni?

2022. jan. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
37%
Pszichológus nélkül elég csekély esélye van (azt nem mondom, hogy elvétve nem sikerül véletlenül valakinek nagy akaraterővel), ha lehetne, akkor már meg is oldottad volna. Önbizalomhiányod van, és nem fogod tudni önerőből visszaépíteni a gyerekkorodban tőled elvett önbizalmadat. Azért mindenesetre olvasd el Almási Kitti Bátran élni című könyvét, és jelszavad legyen: És akkor mi van? Tudatosuljon benned, hogy a félelmeid nem valóságon alapulnak, bele kell menni a félelmet keltő helyzetekbe, mert úgy fogsz megbizonyosodni róla, hogy nem járnak veszéllyel. Mért zárod ki a pszichológust?
2022. jan. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Folyamatosan a mi lesz ha… kérdéseken agyalok, mindent túlgondolok, hipochonderkedek, gyakran van hányingerem, néha nem érzem a valóságot valósnak, furcsa szédülésem van, amit nem is szédülésnek mondanék, ilyen lebegésszerű, néha olyan mintha leérkeznék lifttel. Nem zárnám ki a pszichológust, nagyon szeretnék már menni, csak még nincs pénzem arra, hogy rendszeresen járjak. Február elsejétől kezdek dolgozni, csak már augusztus óta gyötör ez, szedtem frontint de féltem, hogy rászokok így abbahagytam, amúgy sem éreztem úgy, hogy annyira segítene. Köszi az eddigi válaszokat :)
2022. jan. 19. 21:31
 5/7 anonim ***** válasza:
41%
Tb-s pszichiaterhez id mehetsz...
2022. jan. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%
Nem tudom, mennyi fizetésed lesz, de ha lesz annyi, hogy kijön belőle egy pszichológus (15 ezer/alkalommal mindenképp kell számolni), akkor állj neki klinikai szakpszichológust keresni, nem fog rögtön az első ráérni. A tb-s pszichiáter nem igazán jó, az a frontinos. Ebben az állapotban mindenképp szakszerű kezelésre van szükséged, ebből nem tudsz kilábalni egyedül. Az okán viszont gondolkozhatsz. Milyen volt a szülői ház?
2022. jan. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2022. jan. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!