Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha a testünkben azért érzünk...

Ha a testünkben azért érzünk fájdalmat, hogy felfigyeljünk rá és tudjuk hogy valami nincs rendben, ezáltal akár megmenthetjük az életünk, akkor a depresszió ahol ugye az “elme fáj” is ezért van?

Figyelt kérdés

Aki volt már súlyosan depressziós, csak az tudja hogy miről beszélek. Sokszor gondolkodtam már, hogy mitől kerülhet az ember olyan állapotba, ahol a földön fetrengve ordít a “fájdalomtól” ami a depresszió és ami miatt sokan öngyilkosok lesznek hogy ne kelljen többé ezt érezniük. Ha a testi fájdalom azért van, hogy betegséget jelezzen, akkor az elme fájdalma is azért van, hogy figyelmeztessen valamire?

Mert nem tudom megérteni hogy mi zajlik le az agyban, ami miatt ordítunk a fájdalomtól egy depresszív hullámban.



2022. jan. 20. 04:31
 1/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
Más a kettő. Depresszióban alapvetően mentálisan vannak problémáid, az sokszor nem egy fizikailag megfogható dolog, de hát igen, szóval arra miért nincs valami figyelmeztetés az jó kérdés.
2022. jan. 20. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lényegében igen. Nem mindenféle mentálisan megnyilvánuló fájdalomra igaz, de a legtöbb esetben tényleg arról lehet szó (mármint lehet kapcsolatot kereseni), hogy a pszichés problémák ugyanúgy tünetek, felhívják valamilyen problémára a figyelmet.


Depresszió bizonyos esetekben kialakulhat a rossz életkörülmények, reménytelenség miatt. Szóval felfogható úgy is, ahogyan írtad, hogy a depresszió amolyan "tünete" annak, hogy a jelenlegi élethelyzeted nem jó.

2022. jan. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen en is olvastam olyat bar nem hivatalon forrásból hogy a depresszió figyelmeztetés hogy nem “önmagad” vagy. Bar szerintem nem kellene emberi lényeket így megkínozni, azt nem értem hogy milyen biokémiai folyamatoknak kell megtörténnie az agyban hogy úgy érezzem magam mintha a pokolban égnék. Arról nem is beszélve hogy a pszichológus/pszichiáter lehet hogy tanuljak ezt, de sosem fogjak tudni hogy milyen...
2022. jan. 20. 14:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!