Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki pszichózisban van,...

Ha valaki pszichózisban van, azt tudhatja még magáról? Mit csináljak hogy visszarángassam magam a valóságba?

Figyelt kérdés

Egyáltalán mi az a “valóság”? Van olyan hogy megfogom a saját karom és olyan, mintha egy másik embert fognék meg... Már a teremtésig visszamegyek, meg kell magamnak magyaráznom az evolúciót. látok egy hírt egy nagyon beteg emberről, az teljesen elvisz a szürrealitásba. A pandémiát van, hogy fél napig nem hiszem el, hogy történik.

Olvastam már téveszmékről is, abból is hozok tüneteket. De közben látom az egészet kívülről. Mit csináljak?


2022. jan. 20. 22:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Talán menj pszichiáterhez. Eléggé értelmezhetetlen tünetegyüttes, amit leírtál, akármi is ez, de nem lehetsz nagyon súlyos eset, mert az nem tudná objektíven megítélni magát, a pszichotikus valóságnak véli a téveszméit.
2022. jan. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nekem a racionális énem mindig megkérdőjelezi azt, mikor nagyon benne vagyok egy ilyen állapotban. Deperszonalizációm már volt, még a depresszióm kezdetén, de arra csak évekkel később jöttem rá. Hogy ez az volt. Olyan volt, mintha nem én beszélnék, de én ezt is felismertem.
2022. jan. 20. 22:35
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem deperszonalizációd van, olvass utána a neten. Nekem nyugtató elvonás után voltak ilyen tüneteim, észlelési zavaraim és hasonlók. Tudtam magamról, és a környezetemről, csak baromi rosszul éreztem magam.
2022. jan. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Már eleve az emberi lét is teljesen szürreális nekem jelenleg. Plane hogy ennyien vagyunk és ennyi minden történik, olyan mintha lebegnék.
2022. jan. 20. 22:36
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha pszichózisod lenne, nem irkálnál ide. Ettől függetlenül menj orvoshoz.
2022. jan. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem pszichózis. Deperszonalizáció.
2022. jan. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nézz utána a földelési technikáknak. Nem a villanyszerelős földelésnek.:) hanem a valósághoz kapcsolódó mentális gyakorlatnak. És egy orvoslátogatás sem ártana.
2022. jan. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Mindent amit írtam komolyan gondoltam. Épp az adott impulzust írtam le. Még jó is volt, picit könnyebb így a nagy magányban. Csakhogy ne gondolja senki hogy trollkodom. Most kicsit kisebb a kilengés de még mindig nagyon sok a gondolat.
2022. jan. 20. 23:09
 9/15 A kérdező kommentje:
De azért azt elismeritek hogy nagyon szürreális az emberi lét.. és az egész világ meg a teremtés.. mert nem magunktól vagyunk itt az tuti
2022. jan. 20. 23:11
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha el tudod magad látni ,eszel iszol és alszol ,dolgozol stb. akkor nm pszichózis.nekem az írás segített,vegyél elő egy füzetet és írd ki magadból.irasterapianak hívják.ha belegondolunk egy repülő kövön élünk ami egy csillag körül kering.szoval ja,minden relatív.a saját életedre keress megoldásokat.
2022. jan. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!