Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet annak a pszichiátriai...

Mi lehet annak a pszichiátriai betegségnek a neve, ami van nekem? Többi lent.

Figyelt kérdés

Folyton agyalok, nem tudok megnyugodni. Paranoiás és nagyon pesszimista vagyok, kényszeresen visszatérő negatív gondolataim vannak, amik nagyban megnehezítik a napi funkcionálást, és egy idő után az emberek is kerülik a társaságomat. Megértem őket, de nagyon magányos vagyok.

Felnagyítom a problémákat, irracionális félelmeim/elméleteim vannak, és ha valaki ad egy számomra megnyugtató választ, 300-szor vissza kell kérdeznem, hogy valóban megnyugodjak, és ha sikerül is, rövid időn belül kezdődik elölről az egész.

Na jó, azért van amikor normális is vagyok, van amikor egész nyugodt tudok lenni, vagy ha nem is teljesen, időnként azért jól tudom kezelni. Viszont mindig visszatérnek olyan periódusok, amikor nagyon gáz a viselkedésem, és a barátaim az intelligencia szintemet is megkérdőjelezik, mivel begőzölt állapotomban mindent kényszeresen, 20x megkérdezek tényleg. Ilyenkor kétségbe vagyok esve. Szerintük kóros önbizalomhiányom is van.

Nagyon szeretnék fejlődni.

A hasznos válaszokat előre is köszönöm.



2022. jan. 24. 20:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Az önbizalom hiánya egy dolog nálad. A leírásod alapján bennem felmerult a szorongás is ezek mellett.
2022. jan. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
52%

Ezek alapjan semmi extra nincs veled, es valoban onbizalomhianyos vagy.


Ha nagyon erdekel akkor menj el egy pszichologushoz 1 - 6 honapig, a te eseted konnyen felepul.


Irracionalis felelem szamodra mit jelent? Hogy peldaul kapsz egy egyest majd a suliban? Vagy ha dolgozol akkor kirugnak valamiert?


Ezek nem irracionalis felelmek ha ilyen eredetuek, ezek csak szorongasok.


Irracionalis felelem az peldaul a skizofreneknel, hogy azt hiszik meg fogjak oket olni, a telefonon figyelik oket, valaki koveti oket az utcan.


Ha nem ilyenek a gondolataid akkor rendben vagy es csak egy kicsivel tobb szorongas van benned mint az atlagban.

2022. jan. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%
Kényszerbetegségre, esetleg kényszeres-rögeszmés személyiségzavarra tippelnék.
2022. jan. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
0%
Elég durva szorongás, esetleg paranoid személyiségzavar az amire gondolni tudok. Természetesen ez nem egy diagnózis, csak spekuláció a leírtak alapján, tekintve hogy nem ismerlek. :)
2022. jan. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
50%

[link]


Generalizált szorongás?

2022. jan. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
50%
Hogy gondolod, hogy egy 2 perces kommentből diagnózist lehet felállítani?
2022. jan. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Nem vártam diagnózist, csak kíváncsi voltam, hogy a felvázolt helyzet alapján kívülállók számára mennyire tűnök súlyos esetnek. Meg hogy mások mire tippelnek.

2022. jan. 24. 23:08
 8/20 anonim ***** válasza:
Ebből semmit sem lehet megállapítani. Meg kell értened, hogy ennyiből még azt sem lehet felmérni, hogy mennyire szorongsz. Alapból látni kellene hozzá, hogy a testi tüneteit meg lehessen figyelni. Amit leírtál abból mindenféle dologra lehetne következtetni, hiperaktívságtól kedzve személyiségzavarokig.
2022. jan. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommentedet! Te tanultál egyébként ezekről valamilyen szakon?vagy már konkrétan szakmádba is vág a téma? Komolyan érdekel :)
2022. jan. 25. 00:18
 10/20 anonim ***** válasza:
53%

Nem, viszont kiváncsi a természetem, jártam terápiára, és sokat olvastam a témában, megpróbálva a lehető legszakmaibb dolgokat olvasni. Mivel hiperaktív vagyok, így nagyon sok minden érdekel, és rögtön utána is nézek annak, ami épp eszembe jut. Ezt megspékelve azzal, hogy nagyon sokkal gyorsabban olvasok, mint az átlagos ember, nagyon sok információt vagyok képes felvenni. Persze felületes, de azt nyugodtan kimerem jelenteni neked, hogy amiket leírtál egészen általános tünetek, többsége szorongással magyarázható, de a szorongás mértéke, annak időtartama nem mindegy, ezenfelül tudni kellene, hogy milyen dolgok váltják ki. A szorongás nagyon másik zavarral komorbid, és nagyon sokszor nem a szorongás maga a fő probléma, bár az okozza általában a legtöbb kényelmetlenséget. Éppen ezért, mivel nem lehet eldönteni azt sem, hogy nálad ez mennyire probléma (nem véletlenül kell órákat eltölteni egy szakemberrel először, hogy felmérje mivel áll szemben), hogy mi váltja ki, és esetleg milyen egyéb dolgok vannak még, szóval ezek miatt a kérdésnek nincs igazán értelme. Persze tudom, hogy az embernek, amikor ilyen problémái vannak szeretné tudni, hogy mi lehet a baja, szeretné hallani, hogy X és Y, mert akkor biztos lenne benne, hogy a megoldást is megfogja találni gyorsan. De ez nem így működik.


Ha úgy érzed, hogy ezek a problémák az életedben tartósan hátrányt okoznak, neked, vagy a környezetednek problémát jelentenek, fordulj szakember segítségéhez. Ez az egyetlen megoldás, a gyakorikérdéseken nem fogsz tudni ebben segítséget kapni, de, még, ha lenne is olyan szakember itt, aki esetleg pár jól irányzott kommenttel tudna is segíteni neked, nem tartanám etikusnak, mivel anonimok vagyunk. Egyszerüen ez nem az a hely, ahol ki lehetne váltani a szakembert. Itt maximum abban tudunk segíteni, hogy kapsz egy gyógyszert mondjuk, és XY mellékhatás mennyire gyakori, elmúlik-e, stb.

2022. jan. 25. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!