Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől alakulhatott az ki,...

Mitől alakulhatott az ki, hogy valaki eltúlzott mértékben fél az elköteleződésektől?

Figyelt kérdés

Szinte betegesen félek az átlagos, 9-5-ig tartó, irodai munkától hosszú távon. Rosszul leszek a a gondolattól, hogy ilyen helyen dolgozzak 10-20-40 évig. Ha meg más tevékenységre gondolok, valahogy semmi nem tűnik elég izgalmasnak, tartalmasnak és mellette "megérősnek", értem ezalatt azt, hogy legyen idő magánéletre, majd később családra, és legyen meg az anyagi kényelem.


Szinte bármilyen munkával kapcsolatban eszembe jut az, hogy valami hiányzik belőle, és hogy ez mennyire rossz lesz hosszú távon. Eredményképpen csak rövid távú döntéseket hozok, amíg várom, hogy meglegyen az "A-tervem", de eddig még nem lett meg.


Mitől alakulhat ki egy ilyen működés? Az jutott eszembe, hogy pl. sportnál nem így gondolkozom, mert az minden egyes alkalommal ad annyi élményt, hogy ne érdekeljen, hogy még mennyi ideig csinálom. De magánéletben már megintcsak hasonló a működésmód.


2022. jan. 24. 21:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Az irodai munka nem "elköteleződés" kérdése.

Minden munkahelyen elvárt a munka pontos és maradéktalan elvégzéséhez való elköteleződés.


Ha emberi kapcsolataidra érted, tehát nem akarsz kötött párkapcsolatban élni, képtelen is vagy rá, az szocializációs defekt.


Lehet úgy is élni. Belőlük lesznek az agglegények és aggleányok. Idegen szóval: szinglik.


Volt egy kollégám, akinek volt több "menyasszonya", akiket aztán mégsem vett el. Párhuzamosan mindig volt vagy 4-5 özvegy, elvált, házas asszony barátnője.


Aztán 60 éves korára megállapodott, és megnősült.

2022. jan. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%
Kialakulatlan a személyiséged. Nem tudod, hogy mire vagy képes, nincs elképzelésed, sodródsz, és mindenütt hiányérzeted van.
2022. jan. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Utolsó: igen, így van. Hogyan lehet ezen változtatni?
2022. jan. 24. 21:45
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem akarok ilyen lenni. Mindjárt 30 éves leszek, nem akarok így élni tovább.
2022. jan. 24. 22:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Sok mindentől lehetséges ez, én is ilyen vagyok, nekem ez az ADHD-val van összefüggésben. Mára már tudom, hogy nem leszek képes olyan munkát végezni hosszútávon, ami nem érdekel őszintén, nem motivál mélyen belül, stb., így már nem is kergetek semmilyen délibábot. Hogy nálad mitől van? Hát azt ki tudná megmondani így, maximum bingózni lehet. Aztán az ember hajlamos ilyenkor az olyan dolgokba, ami tele van szubjektív mércékkel, hogy bele látja saját magát bármibe, csak kapaszkodó lehessen magával, az életével kapcsolatban
2022. jan. 25. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!