Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van ez? Önbántalmazás?

Miért van ez? Önbántalmazás?

Figyelt kérdés

Semmi bajom, nincs, depressziós sem vagyok.


Viszont napi szinten gondolok az önbántalmazásra. Ha elrontok egy vizsgát, vagy csak stresszes vagyok, akkor harapdálom magam, karcolgatom magamat tűvel vagy ledörzsölöm a szőnyegen a teljes kezem.


Késhez nem nyúltam még, de napi szinten gondolok rá, ahogy felvágom a karom. Azt érzem, hogy akarom bántani magam, hogy ezt érzem


Nem figyelem felhívás, épp nem akarom, hogy lássák, mert csak csalódnak bennem.



2022. jan. 27. 18:00
 1/4 A kérdező kommentje:
Hogy ezt érdemlem meg*
2022. jan. 27. 18:01
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Önbizalomhiány és önértékelési problémáid vannak. Keress pszichológust.
2022. jan. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem akkor van ilyen érzésem, ha úgy érzem, nem bírom elviselni tovább a nehézségeket és/vagy gyűlölöm magam. Akkor szeretném végigvágni a karom vagy a lábam... de nem csinálom végül.


Lehet, hogy nem vagy depressziós, de hidd el, hogy egészséges embernek nincsenek ilyen gondolatai.

2022. jan. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Bennem a sok feszültség, szorongás, negatív hozta ki ezeket a gondolatokat. Volt, hogy meg is vágtam magam, de általában máshogy bántottam magam. Fellélegzés volt és imádtam az érzést, hogy valami fáj, ekkor az elviselhetetlen lelki katyvasz könnyebb lett egy ideig. Ugyanakkor hatalmas szégyennel és bűntudattal járt, utáltam hazudni.

Majdnem egy éve járok pszichológushoz, hónapok óta nem bántottam magam. Nem az első terapeuta, akihez elmentem, de az első olyan, aki tud segíteni. Azt javaslom, hogy te is gondolkozz el rajta, hogy felkeresel valakit, mert az önsértésről lejönni nem egyszerű és meg kell tanulnod kezelni a vizsgastresszt és azokat a helyzeteket, amikor érzed a késztetést. Ha kiskorú vagy, akkor a sulipszichológusnál érdemes kezdeni és ő majd továbbirányít, ha kell

2022. jan. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!