Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudok tanulni,buta vagyok,...

Nem tudok tanulni,buta vagyok,félek a tanulástól! Mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés

Az iskolában lényegében azt tanultam meg, hogy buta vagyok. Szar gimi,gyenge jegyek és utána még 1 év suli.a második évet nem fejeztem be.

Irgalmatlanul nagyon rám férne,hogy tanuljak,mert nincs semmim,nem értek semmihez. Szakmát,nyelvet vagy tovább. Diploma nélkül az ember ugye annyit is ér. Az értelmiség formálj az országot,tovább élnek,egészségesebbek, többet utaznak,stb. A diploma az igazi. Persze szakmunkás is kell csak kevesebbet ér.

Szóval mitől lennék motivált a tanulásban ha folyamatos kudarcélmény volt az iskola lényegében.

A másik érti én nem, ő átlátja én nem,megtudta tanulni én nem.

Tulajdonképpen tanulni sem tanultam meg.

Félek is tőle.

Meg már a sikertől is.

Űljek vissza az iskolapadba miközben rendesen fizető állásom sincs,de dolgozni meg kell?

Nagyon nem motivál,hogy minden nap szembesüljek azzal,hogy hülye vagyok. Nem nagy élmény az alsó 5%-ba tartozni.

Minden nap egy kudarcnap volt. Ezzel nem jó folyamatosan együtt élni.

Voltam pszichológusoknál is,de mint halottnak a csók.

Mi lehet a baj és mi lehet a megoldás,hogy ne féljek hanem akarjak tanulni?

Siker nélkül,pozitív visszacsatolás nélkül mi a szar motiválna?-hiszen a siker, a jó jegy ,hogy megértem,átlássam elkerült

Dolgozzak meg a kudarcért?

Hogy kezdjek el így kb 2 évtizeddel a suli után tanulni? Akkor sem ment.



#pszichológia,pszichológus #tanulás,iskola,képzés,tanulásmódszertan,oktatás #motiváció,félelem #önbizalom,önértékelés, #kudarc,siker
2022. jan. 29. 22:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Orbitális nagy butaság, hogy a diploma az igazi. Egy jó szakmával hülyére keresed magad. "Az értelmiség formálja az országot" : Meg is látszik az ország állapotán.
2022. jan. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
nem kell a diplomat nyomni ha az tul sok neked. ezt nem bantasbol mondom, nagyon kemeny az egyetem ha alapbol gondok vannak a tanulassal. minden szakon vannak targyak amik kemenyen magolosak, meg olyanok is amiket nagyon at kell latni hogy ertsd es atmenj a vizsgan. es persze nagyon stresszes. nem valo mindnekinek
2022. jan. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

2 évtizeddel? :D Vagyis 40 körül vagy.

Egyetemre ma már kell legalább egy emelt érettségi, tehát tudd, hogy ezt még előtte meg kell csinálnod.

Egyetem legalább 3 év, úgy számolj. Viszont ezt is lehet levelezőn csinálni, mellette pedig dolgozni.

Felnőttképzés ma már csak estin végezhető, heti 3 nap és csak délután kell menni, tehát simán dolgozhatsz mellett. Maximum 2 év évesek, de sok csak 1,5.


Tehát nem kell feltétlenül nappalin vissza ülnöd az iskolapadba.

2022. jan. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora hülyeséget hogy a diploma a lényeg ha mindenki diplomás lenne akkor mi lenne a gazdaságal ki dolgozna gyárakban boltokba étterembe
2022. jan. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Eleve ennél jobb motiváció nincs nem akarsz az 5%-ba tartozni motiváljon ez
2022. jan. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Olyan pedig biztos nincs hogy valaki buta lenne mindebből
2022. jan. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Aki azt írja, hogy nem kell diploma az nem próbált meg még szellemi munkát végezni. Ha nem egyik napról a másikra akarsz élni úgy, hogy minden nap próbálod lenyelni a csesztetést, akkor kell diploma (vagyis "rendes" diploma). A szakmunkás pótolható munkaerő, a jó szakmunkás meg németországban dolgozik.

De kérdésedre válaszolva:

Először is kikéne deríteni, hogy miért nem ment fiatalon a tanulás? Te mindent megtettél? Volt olyan, hogy valami nem ment és addig ültél fölötte és görcsöltél, hogy te most csak azért is megtanulod, de nem sikerül? Vagy hogy történt? Megtanultad, de másnapra kiment a fejedből?

2022. jan. 30. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
87%
7: Ajánlom figyelmedbe, hogy próbálj megjavíttatni valamit otthon. Aztán kiderül, hogy mennyire pótolható itthon a szakmunkás :D
2022. jan. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

#8

A szakmunkást ne keverjük össze a jó szakemberrel! pl autószerelő, az jól keres itthon is, de ahhoz nem elég a szakmunkás képző elvégzése. Az rengeteg tapasztalat az ember háta mögött.

2022. jan. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
61%
9: Úgy látom, nem ment át a lényeg. Értő olvasás. :D
2022. jan. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!