Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet megtanulni...

Hogyan lehet megtanulni érzéseket felismerni és kimutatni? Mi lehet az oka, hogy ez soha nem ment/megy?

Figyelt kérdés
Mindig, amikor megismerek valakit, akkor jönnek a problémák. Én általában nem kezdeményezek barátságot, ha nagy ritkán igen, akkor valamit mindig elszúrok, mert azt mondják, ajtóstul rontok a házba, túl nyers vagyok (de nem érzékelem). Viszont, ha valaki lassan, lépésenként közelít, akkor elkezdem megszokni a jelenlétét, viszont jön később az elvárás, hogy adjak puszit, ölelést, a kérdések, hogy miért nem lelkesedek/sírok/nevetek, és amikor meg kellene fogalmaznom, mit érzek (bánat, öröm, akármi) én egy hatalmas katyvaszt érzek és egy mukkot nem tudok mondani, még a szemébe sem nézni az illetőnek (a szemkontaktus tartása nagyon nehezen ment születésem óta kb.) Magamnak sem tudom definiálni ezt, valahogy lefagyok, úgy érzem, mintha láthatatlan fal lenne köztem és a többiek között, miközben azért lenne igényem a társaságra. Nem vagyok depressziós, nem hallucinálok, tévképzeteim sincsenek és tanulási gondjaim sem voltak, a másokhoz való kapcsolódás viszont mindig probléma volt. Mi lehet velem a gond? Mindig mindenki lefurázott a hátam mögött, de a szüleim anno nem engedtek dokihoz, mert szerintük nincs velem semmi gond (viszont én mindig éreztem, hogy de, van, csak nem tudom, mi). Meg lehet tanulni ezt valahogy, hogy ha pl. valakinek meghal a papája, akkor ne csak álljak ott, hogy mit mondjak az őszinte részvétem-én kívül (mindig várnak valami többet és nem tudom, mit), hogyan lehetnék olyan átlagos, mint más?

2022. febr. 2. 01:06
 1/3 anonim ***** válasza:
62%

Mindenki más, és máshogyan fejezi ki az érzéseit/félelmeit/gálásait/zavarát. Nehezebb és fajdalmasabb helyzetekben sokan nem tudjuk hogy kellene reagálni és sokszor tudnak komplexek és bonyolultak lenni a bennünk lévő érzések. Ez normális.

Ha ez a mindennapi társas kapcsolataidat nehezíti meg, az már nem az. Ha azt érzed, ezek megnehezítik az életedet, azt, hogy barátságokat köss, hogy párkapcsolatod legyen, hogy beilleszkedj a munkahelyeden, akkor segítséget kell kérni. Ha jól értem már nem a szüleidtől függsz, felkereshetsz egy pszichológust.

Nekem ugyan nimcs ilyenfajta problémám, de sokszor segít ha leírom, vagy kimondom mit érzek.

2022. febr. 2. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanez volt gyerek koromban. Az egyedüli érzés a félelem volt az iskolában hogy nehogy kihívjanak felelni, meg nehogy rossz jegyet kapjak. Nem éreztem én senki iránt semmit. Nekem az hozta a változást, hogy huszonéves koromban elkezdtem kutatni a szellemi gyógymódokat. Először Agykontrol tanfolyamra mentem. Attól lenyugodtam kicsit, enyhült a félelmem, az idegességem. De láttam, hogy ezzel nem jutok messzire. Aztán megtaláltam a Dianetikát, meg a Szcientológiát. Na ott aztán mindenre volt válasz, mindenre volt megoldás. Azok mindent tudnak az érzelmekkel, az emberi elmével, meg az emberi viselkedéssel kapcsolatban. Könyveket olvastam, tanfolyamra mentem és bizony változtam. Ma már nagyon sok szeretet él bennem, és bizony érzek bánatot, örömöt, mindent. Nem fagyok már le, és szeretem az életem. Nem mondhatom hogy minden tökéletes, de így már legalább érdemes élni.
2022. febr. 2. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem tudom pontosan megfogalmazni, de vannak érzéseim (időnként), tehát nem vagyok szociopata sem többek között, viszont rendszerint félreértés másokét is (és az esetek túlnyomó részében a sajátjaimat is).
2022. febr. 2. 02:34

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!