Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichoterápia annak nem...

A pszichoterápia annak nem jut, akinek szüksége van rá?

Figyelt kérdés
10-15 ezer forint közötti órabérek, délelőtti, kora délutáni időpontok a legtöbb terapeutánál. Ezt egy jómódú szabadúszó vagy befutott üzletember tudja teljesíteni, de egy többgyerekes családanya vagy egy fiatal egyetemista valószínűleg nem. Velük mi a helyzet, és hogy oldják meg ezt más országokban? Itt állami szerepvállalás lenne a megoldás?
2022. febr. 3. 12:19
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
Van TB-re is pszichoterápia!
2022. febr. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Képzelem, milyen lehet. Gondolom, fél éves a várólista, és havi egyszer lehet találkozni.
2022. febr. 3. 12:53
 3/10 A kérdező kommentje:
És nem pesszimista vagyok, csak használom a fejem. Ha a tb-s versenyképes lenne, akkor mindenki arra járna.
2022. febr. 3. 12:54
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyetemista vagyok és hetente járok pszichoterápiára. Sokat diákmunkázok, hogy meglegyen rá a pénzem.
2022. febr. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Államira jártam, tb alapon. Le van osztva a legtöbb helyen, hogy hányszor mehetsz és utána szó szerint ki vagy dobva, nálam beírta fődiagnózisként a kedves klinikai szakpszichológus, hogy sine morbo, pedig nem vagyok még gyógyult, csak azért, hogy el tudjon küldeni. Állami gondozásban minden beteg után pontokat kapnak és az éri meg nekik papíron a legjobban, ha sok beteggel tudnak foglalkozni, ez alapján jön a zsé az adott intézménynek. Szóval arra ne is számíts, hogy hosszabb távon fogsz járni, még akkor se, ha felvesznek, hosszú a várólista és kevesen vannak, úgyhogy mindenkivel foglalkoznak egy kicsit aztán szélnek eresztik ha úgy van.
2022. febr. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%
Államiba mentem 2 hét múlva volt időpont,1 órát tartott,nem kezeltek le.Időpontot is lehetett későbbre kérni.
2022. febr. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De komolyan, ezek a délelőtti meg kora délutáni időpontok kinek megoldhatók?
2022. febr. 18. 12:46
 8/10 anonim ***** válasza:

Aki 2 vagy 3 műszakos munkarendben dolgozik (vagy állandó éjszakás, állandó délutános, stb.), esetleg aki munkanélküli (ha az államiról van szó), az tud menni.

Az állami pszichológus nekem az első alkalom után 5 hét (!!!) múlvára adott következő időpontot, pedig a pszichiáterem utalt be hozzá (személyiségzavar és bipol.dep. diagnózisokkal). Szemmel láthatóan abszolút nem vette komolyan az egész beszélgetést. Természetesen többet nem mentem.

2022. febr. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Meg sok olyan munka is van, ahol a heti 2 szabadnap nem hétvégére szombat-vasárnapra esik. Az ilyen melókat általában pont nem a befutott üzletemberek végzik. :/
2022. febr. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyetemistaként jártam hetente, a kevéske ösztöndíjam ment rá, de nem bántam meg. Nem volt mindig könnyű megoldani az időpontot. Mindig fix volt, de órarendváltozáskol variálni kellett, olyankor a pszichológus mindig addig ügyeskedett a klienseivel, amíg megint mindenkinek jó lett az időpont. Egy ismerősőm pedig úgy járt, hogy a munkahelye engedélyezte neki, hogy aznap délután dolgozzon
2022. febr. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!