Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi bajom lehet? Ez borderline...

Mi bajom lehet? Ez borderline lenne?

Figyelt kérdés

Tehát azt leszögezném, hogy alapjáraton jól érzem magam, nem szorongok, vannak életcéljaim, hobbijaim, párkapcsolatom stb. Viszont könnyen felidegesítem magam, olyankor általában ordibálok, csapkodok, káromkodok meg hasonlók. Persze ez nem mindennapi, általában hetente 1x történik meg ez, hogy így elvesztem a fejem és ennyire szélsőséges viselkedést produkálok. Legtöbbször a kiváltó ok a playstation, de van hogy a páromra rágok be nagyon, és ez már neccesebb, mert akkor előfordul hogy őt szidom, amit utólag nagyon megbánok, de közben szét tudnék robbanni az idegtől és egyszerűen nem bírom magam kontrollálni. Nem szokott sűrűn előfordulni, hogy kiakadok rá, havi pár alkalomról beszélünk, de tudom már ez is bőven sok. Változtatni szeretnék miatta, meg kicsit magam miatt is, nehogy agyvérzést kapjak egyszer. A dühön kívűl más szélsőséges érzelem hálistennek nem jelentkezik, de már ez is lehet borderline nem? Sajnos gyerekkoromban nagyon stresszes környezetben nőttem fel, ahol az volt a konfliktuskezelés, hogy leordítom és/vagy megverem a másikat (mindkét szülőm ráadásul), én meg ezt az undorító viselkedést eltanulhattam tőlük sajnos. Agresszív viszont egyáltalán nem vagyok, fizikálisan soha nem bántanék senkit, csak már nekem az ordibálás is sok, mert alapjáraton kedves, nyugodt vagyok.

Szerintetek ez borderline?



2022. febr. 3. 12:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%

"Legtöbbször a kiváltó ok a playstation"



mennyit játszol ezen? Függőségi rohamok lehetnek?

2022. febr. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem sokat, napi pár órát. Függő biztosan nem vagyok, mert ha nincs kedvem, van hogy hetekig oda se ülök. Ilyenkor jóval kevesebb a dühkitörés is.
2022. febr. 3. 13:04
 3/14 anonim ***** válasza:
6%
Napi pár óra...?? Az azért nem kevés....
2022. febr. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Légyszíves ne ezen akadj már fent. Napi 2-3 óra az hol sok? Mennyivel másabb ha valaki 2 órát tévézik naponta? Rá se mondod, hogy tévéfüggő. Vagy ha valaki 2 órán keresztül instazik/facebookozik. Amúgy sem erről szólt a kérdés.
2022. febr. 3. 13:31
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem a ps-sel van baj, hanem velem. Ha napi 10 órát játszanék, akkor se kéne idegbetegnek lenni.
2022. febr. 3. 13:32
 6/14 anonim ***** válasza:
Ez nem borderline. Az sokkal összetettebb. Hány éves vagy?
2022. febr. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%
Márpedig ami kiváltja, azt kell abbahagyni. Ha nem tudod abbahagyni, akkor játékfüggő vagy.
2022. febr. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%
Tudod, ki viselne el minden héten egy dührohamot. Volt ilyen partnerem, nagyon szerettem, de szakítottunk, mert már féltem tőle, mikor tébolyodik meg újra. Pszichiáter kell ehhez.
2022. febr. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#6 24 vagyok.

#7 de könyörgöm értsd már meg, hogy NEM a játékon van a hangsúly. Játék nélkül is ugyanúgy ideges leszek bármi más dolgon, max nem olyan sűrűn, de ugyanaz a vehemencia jön elő párommal szemben is. Nem vagyok függő, mert mint írtam, sokszor nincs is kedvem hozzá hetekig/napokig. Ha pl sok a dolgom akkor se kapcsolom be, de akkor meg jön más amin fel tudom bosszantani magam.

#8 érthető. Viszont ehhez pszichiáter elég erős túlzás, max pszichológus, ami indokolt lehet. Ez pedig tervben van remélhetőleg már most februártól. Te mit nevezel rohamnak? Már azt is ha valaki pár percig ordibál és/vagy csapkod? Törni-zúzni nem szoktam.

2022. febr. 3. 15:56
 10/14 A kérdező kommentje:
De abban egyetértek, hogy ez nem normális és dolgozom a megoldáson.
2022. febr. 3. 15:56
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!