Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez beteges és rossz? Vagy...

Ez beteges és rossz? Vagy mindenki csinál ilyet?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok. Van egy két tulajdonságom amit úgy gondolok, hogy beteges.

Az első ha valakire haragszom, megbántott, nem bírom akkor elképzelem, hogy hogyan ölném meg. Hozzáteszem még nem öltem meg senkit. És nem is szeretnék.

Ténylegesen. A halála a szemem előtt játszódik le. Az egyik tanáromat teljes gyilkosságát elképzeltem. A múltkor is valakivel beszéltem és olyat mondott ami nem tetszik. Láttam a lelki szemeim előtt, hogy a kopomyájába szúrok egy kést.

Mimdezeket úgy képzelem el, hogy a részletekre is odafigyelek.


A második egyre többször csinálom azt, hogy szituációkat képzelek el. Most konkrét történetet és még narrátorolok is alá. Ilyenkor teljesen megfeledkezek mindenről.

Kizárok mindent is mindenkit. Bármikor bárhol ezt csinálom amikor nem akarok a való világba lenni. Amikor misén voltam ( nem akartam ott lenni) és konkrétan elképzeltem, hogy becsapódik egy motoros a motorával. És én mentettem meg az életét. Még a mentőbe is bementem vele.

Olyan személyel képzeltem el akit nem ismerek. Telejesen én találtam ki.

Megmondom őszintén jó érzés kiszakadni a valóságból. Mert nem szeretek a valóságba lenni.

Jó nem tudomást venni senkiről és semmiről.

Köszönöm aki elolvassa és valászol is.

Remélem nem tartatok őrültnek.



#képzelgés #almodozad
2022. febr. 3. 21:18
 1/5 anonim ***** válasza:
55%

Márpedig nem normális ez sajnos. Nem kellene ennyi horrorfilmet nézni.

Azt javaslom, hogy beszélgess erről egy pszichológussal. Az amúgy szokott segíteni, ha kiírja magából az ember, ki tudja, még bestseller is lehet belőle később.

2022. febr. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem nem baj, csak annyi a bajod,hogy nagyon magas a képzelőerőd szeretsz álmodozni majd kinövöd. Néha én is elképzelem hogyan vernék meg valakit szerintem csak feszültség levezetésképp ha felidegesít valaki.
2022. febr. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
32%
Vannak ilyen típusú emberek. Nézz bele a Dokik című sorozatba, engem anno megnyugtatott. :D
2022. febr. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%
Pszichológushoz menj, ez nem normális.
2022. febr. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
93%
A gyilkosságos nem normális. A másodikkal semmi baj. Van fantáziád bőven, és mint irod, belemenekulsz az alomvilagodba. Nekem is van pár történet a fejembe, hol az egyikbe kepzelem bele magam, hol a másikba. Pedig nincs rossz életem. Csak elképzelem, máshol, máshogy hogyan élnek és mik történhetnének velem. De semmi indulatos.
2022. febr. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!