Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, ha nagyon...

Mit csináljak, ha nagyon nehezen tudok beszélni egy pszichológus előtt?

Figyelt kérdés
Alapból sem vagyok nagyon beszédes, még a családommal sem, sokszor csak csöndben ülök és hallgatom amiről ők beszélnek. A pszichológus meg ugye egy idegen, akivel még nehezebb. Tavaly jártam egy ideig, de elég nehézkesen ment a beszélgetés, ha kérdezett valamit, általában csak egy rövid választ adtam. Sokszor úgy éreztem, hogy ő se tudja mit kérdezzen, vagy hogy hogyan folytassuk a beszélgetést. Kényelmetlennek éreztem az egészet, nem igazán tudtam megnyílni a problémáimmal kapcsolatban sem. Azt reméltem, hogy ő tudja majd, hogy hogyan teremtsen egy kellemesebb légkört, ahol nem érzem cikinek az egész beszélgetést, de ez nem igazán jött össze. Valami tipp, hogy hogyan viselkedjek normálisabban? Nagyon szükségem lenne erre, elég mélyen benne vagyok a depresszióban...

2022. febr. 5. 16:25
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

Ha nem nyílsz meg akkor nem fog tudni segíteni neked.Mert ő nem tudja azokat a dolgokat amiket te igen, amelyek benned vannak.Muszáj tudni beszélni a problémákról.Úgy tekints az ilyen alkalmakra hogy a gyógyulásod múlik rajta, próbálj meg ne görcsölni azon hogy úristen mit fog szólni ha a valódi gondolataidat megosztod vele.Elsősorban pszichológusként tekints rá, ne emberként.Egy pszichológus hidd el hogy megélt már pár cifra és fura beszélgetést.És biztosan volt olyan esete mint te, úgyhogy nem mondasz nagyon újat neki.A gyógyulásod a cél...próbálj meg elvonatkoztatni attól hogy egy ember ül veled szemben,és tálalj ki neki őszintén, mindent ami benned van, és kezdjen vele valamit.Szerintem így tudtok csak egyről a kettőre lépni és haladni.

És hogy mi segíthet? Készülj fel előtte lelkileg.Akár otthon gyakorold miket mondanál neki, ha nyersen ki kéne mondani a gondolataidat.Felkészülsz,és úgy a személyes találkozón nem fognak váratlanul érni a kérdések...veszel egy nagy levegőt és elmondod ami benned van.

2022. febr. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
Nem a megfelelő embert választottad. Honnan szerezted az elsőt? Aki szimpatikus, bizalomkeltő, annak megnyílsz.
2022. febr. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
27%

Mas szemszoget dobok be. A sajat peldam mast tukroz. Amikor elkezdtem pszichologushoz jarni, az volt az elvem, hogy csak oszinten es csak mindent. Ra kellett jonnom, hogy ez nem igy mukodik. Rendkivul jo volt a pszichologusom, nagyon jol iranyitott es kerdezett, es kesobb rajottem: a munkamrol mindig szivesen beszelek, a maganeletemrol, csaladrol nem. Volt, hogy valami maganeleti dolog zavart, es szerettem volna megbeszelni vele, megsem tudtam elmondani. Es nem a bizalomrol van szo. A segitsegevel arra jottem ra, hogy kerulom az erzeseket, es ha maganeleti dolgokat kellene megbeszelni, akkor olyan erzesek johetnek elo, amiket nem szeretnek erezni.

Mindig megfogadtam, hogy figyelek erre, de nem tudtam atlepni ezt. Mar egy ideje nem jarok hozza, es ez sokszor eszembe szokott jutni. Abszolut a sajat arnyekomat kellett volna atlepni, o mindent jol csinalt.

2022. febr. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
18%
Én bebaszva mentem oda. Segített egy csomót a pszicho. Minden csúnya dolgot elmondtam neki.
2022. febr. 6. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyrészt talán kezdd azzal, hogy elmondod neki, hogy nehezedre esik megnyílni. Talán ezzel már el tud kezdeni olyan kérdéseket feltenni, amikkel meg tud nyitni.


Másrészt lehet, hogy érdemes egy kicsit felkészülnöd a találkozásotok előtt és összeszedni magadnak azokat a dolgokat, problémákat, amiket meg akarsz beszélni. Ha írsz egy listát, az segíthet benne, hogy könnyebben menjen.


Harmadrészt az is lehet, hogy nem megfelelő a dokid. Lehet, hogy másik emberrel kellene próbálkoznod, hátha találsz egy olyat, akivel jobban meg van a közös hullámhossz, könnyebben megnyílsz. Előfordul, hogy vannak az embernek olyan preferenciái, amik miatt egy azonos neművel, vagy korban közelebb/távolabb állónak könnyebben/nehezebben beszél, nyílik meg (akár teljesen öntudattalanul, tehát nem is tudsz róla).

2022. febr. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!