Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet azt leküzdeni ha...

Hogy lehet azt leküzdeni ha folyton jönnek vissza rossz események, amiket akkor a pánik és szorongás miatt nem jól reagáltam le?

Figyelt kérdés
Az agyam folyton újrajátssza ezeket a rossz eseményeket, most mar odáig fajult hogy konkrétan el is kell játsszanom újra magamban a szituációt és úgy csinálnom ahogy kellett volna, amit nem tettem meg... lehet ez veszekedés, ahol nem tudtam kiállni magamert, vagy beszólás, amire nem reagáltam, vagy meg rosszabb, ha férfiak közeledtek felém, akár hozzam is nyúltak, amikor en agresszió helyett sajnos lefagytam... ez a legrosszabb, olyan undort es dühöt erzek, amivel nem tudok mit tenni, pedig szedek xanaxot. Mit csinaljak ezzel? Ez mar ptsd
2022. febr. 10. 11:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez normális, adott helyzetben se időd se lehetőséged nincs gondolkozni, az agyad próbál instant válaszokat bevésni, ami akkor is előjön.

Tekintsd ezt felkészülésnek, a dühöd vezesd le valamin, sport, vagy üsd a párnád stb.

2022. febr. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mindenképp érdemes pszichológussal átbeszélni a dolgokat, hogyan tudod kezelni a helyzetet. A sport, vagy egyéb feszültségvezetés akár nagyon sokat is segíthet, de csak tüneti kezelésnek jó. A problémák megoldása nélkül a tünetek újra és újra előjönnek, sőt akár egyre erősebbek is lehetnek. Mindenképp az képes megoldást jelenteni, ha sikerül megtalálni a kiváltó okot és azt megfelelően kezelni, amiben pszichológus tud segíteni.
2022. febr. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!