Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a megoldás, a túl sok...

Mi a megoldás, a túl sok minden érdekel és nem tudok konzekvens lenni?

Figyelt kérdés

Ez sajnos az életem minden területére igaz: pályaválasztás, hobbik, párválasztás.


25 éves vagyok és még mindig nem találtam meg az utamat. Nehezen döntök mindenben, de ha sikerül is döntést hozni, utólag mindig kiderül, hogy egy másik választás helyesebb lett volna.


Ugyan annyira érdekel a kertészet, a hangszerek, a sport, a különböző nyelvek, mégis egyikben sem tudtam hosszútávon kitartó lenni (még a sikerek ellenére sem), mert az elszalasztott lehetőségeken angyalok, amiket a döntéseimmel kizártam.


Pénzügyi területen helyezkedtem el, most már úgy érzem gazdasági nyomozónak kellett volna tovább tanulnom az RTKn, nem pedig egy sima közgáz képzésen.


Nem tudom eldönteni, hogy mi legyen a 4. idegen nyelv amit elkezdjek: olasz, spanyol vagy szlovén.


Együtt vagyok egy lánnyal 2 éve, de már azon gondolkozom, hogy így hogy elköteleződtem, mennyi lányt nem ismerhettem meg.


Állandó kognitív disszonanciában vagyok, minden döntésemet felülbírálom, emiatt szorongó, megszégyenült ember lettem. Hogyan tudnék konzekvens lenni, végig vinni azt, amibe bele kezdtem?



2022. febr. 11. 06:09
 1/9 A kérdező kommentje:
ha túl sok minden érdekel*
2022. febr. 11. 06:09
 2/9 Isti22 ***** válasza:

Miért kellene elköteleződni? :)

Addig jó, amíg érdekelnek dolgok.

2022. febr. 11. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok, de nagyon fontos figyelembe venned hogy egy dolgot választhatsz csak, vagy kapcsolódjon a szakmádhoz.

Én az NKE járok, de én is tervezem azt, hogyan építem fel a cégem és mit fogok majd tanulni hozzá. Legyen átfedés, teljesíthető legyen a többi nem számít.

2022. febr. 11. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Sajnos ismerek ilyen embert. 45 évesen még mindig az igazit keresi nő létére. Ügyvéd lett belőle, de van még 6 másik szakmája, például munka és tuzvedeomi előadó is..


Főnököm azért nem vette fel hozzánk, mert azt mondta, hogy akinek ennyi végzettsége van, az igazából semmi iránt nem tudott elköteleződni, nem bízik meg az ügyvédi tudásában. Sem.

2022. febr. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A születési asztrológiai képed segíthet az önismeretben. Lehet ikrekben van több bolygód, ezért eleve az a természetes neked ,hogy több mindennel foglalkozol. Van egy ingyenes asztrológiai program, a pontos születési dátumod, helyed, és időpontod kell hozzá, ha utóbbit nem tudod, akkor is ad infót. Neve Placidus. Baktay Ervin Csillagjóslás egy alap bevezető könyv.


Nekem önismereti szempontból jó volt, de más célra nem használom.


A döntésről egy jó írás:

Miért félünk a döntéstől?

[link]


Párválasztásban a tartós kapcsolat titka az azonos értékrend, világkép, illetve hasonló érdeklődés. Ahogy Saint Exupery mondja:

„A tapasztalat azt bizonyítja, hogy nem az a szeretet, ha két ember egymás szemébe néz, hanem, ha mindketten ugyanabba az irányba néznek.“

2022. febr. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, kb. egy ilyet fogsz kapni:

[link]

2022. febr. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Inkább annak örülj, hogy nem vagy egyoldalú, monomániás. Az ember sokszor élete végéig nem tud elköteleződni egyetlen irányban. A lényeg az érzelmi kiegyensúlyozottság (amit szintén nem kell zökkenőmentesnek tekinteni).
2022. febr. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Amúgy ikrek vagyok 😄
2022. febr. 11. 18:21
 9/9 anonim ***** válasza:
:)
2022. febr. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!