Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Értéktelennek érzem magam. Ha...

Értéktelennek érzem magam. Ha meghalnék, nem számítana senkinek. Ez milyen pszichológiai probléma? Érdemes lenne pszichológust felkeresnem?

Figyelt kérdés

Néha úgy érzem, hogy ha öngyilkos lennék, nem szorozna osztana túl sokat.


Érdekes módon ez azóta hatalmasodott el mióta családom van. Alapvetően nem tartom az életemet jó példaképnek a gyermekem számára és néha úgy érzem hogy az életbiztosítással többre menne a feleségem mint velem.

Biztos szomorúak lennének de az élet nem állna meg. Lehet többet ártok a gyerekemnek azzal hogy ilyen példát lát maga előtt.


Persze ez nem biztos hogy így van, de gyakran átfut rajtam a gondolat.


Rólam annyit, hogy egy borzasztóan rossz munkahelyre vagyok befásulva már majd 10 éve, elhanyagolom a testi egészségemet, a magamnak félretett pénzemet szerencsejátékra verem el. Nem segítek a házimunkában, nem vagyok kiemelkedő a szexben, és hiába van bennem nagy alkotásvágy és régebben nagy terveim voltak, már rég lemondtam mindegyikről.


2022. febr. 14. 22:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Depresszió, önértékelési zavar. Érdemes.
2022. febr. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És segíthet? Mert hát a valóságon egy pszichológus se tud változtatni.
2022. febr. 14. 22:39
 3/7 anonim ***** válasza:
Segíthet.
2022. febr. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ártasz a gyereknek azzal, ha ilyen példát lát maga előtt. Erre nem az a megoldás, hogy öngyilkos leszel, hanem hogy összekapod magad, hogy jó apja legyél a gyereknek, ha már bevállaltad. Segíthet a pszichológus de neked is akarni kell.
2022. febr. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezen csak te tudsz változtatni, pszichológus nem. Ne fásulj bele semmibe, keress más munkahelyet, más tevékenységet. Az nagyon jó, hogy végre rájöttél, hogy ha meghalnál, az nem számítana senkinek. ugyanis feltehetően neked sem tanították meg, hogy magadnak kell megcsinálnod az életedet és csak úgy magától semmi nem fog megtörténni. Az embernek saját magával kapcsolatban van a legnagyobb feladata az életben, az hogy teremtse meg azokat a körülményeket, ahol megelégedett, hasznos tevékenységet végez, ami örömérzést kelt, hiszen önmagában az ember életének nincs értelme. Az értelmet meg kell csinálni. Hát igen csak az munka és erőfeszítés kell hozzá.
2022. febr. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező. Válts munkahelyet gyorsan!! Ez amit írtál önmagában egy halálra ítélt hely.


Én is így voltam, váltottam. De! Nem sikerült jól a váltás, még rosszabb lett. De megint váltottam 2 éve és életem legjobb munkahelyen vagyok 50 évesen. Örömmel járok be reggelente. Új emberek, új impulzusok. Még tornázom is azóta, mert a kolleganok is fittek, mozognak, pedig idősebbek nálam is!


Szóval változtass egy dolgon és a többi is jönni fog. De innen menned kéne mielőbb!

2022. febr. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Burnout

Keress fel egy szakemebert.

Nem arra kell gondolni hogy az életednek kell véget vetni, hanem hogy ezt a benned élő, elnyomó, folyamatosan önostorozó énednek kell távoznia csupán.

Meghalni már bocsánat, de túl könnyű mentsvár lenne és hatalmas vereség egy olyan helyzetben ahonnan még bőven van rengeteg kiút , csupán el kell indulj egy úton,nem pedig csak úgy kiszállni sok idő egyhelyben toporgás után.

Az életet annyiszor tudod újra (el?)kezdeni, ahány napot élsz még.

Kiégésre szakosodott szakembert mindenképp keress fel.

És ha esetleg nem válna be, akkor egy másikat is.

2022. febr. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!