Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiáter adhat tesi felment...

Pszichiáter adhat tesi felmentést?

Figyelt kérdés
Nagyon szorongok egésznap suliban, de valami okból tesin a legjobban. Úgy érzem mindenki engem néz, ha elrontok valami gyakorlatot majd biztosan kinevetnek, gyomoridegem van tőle. Pánikrohamom is a legtöbbször tesin volt, azóta rettegek ismét rám jön. A héten megyek vissza kontrollra a pszichiáterhez, ő adhat ezért felmentést? Hogy mondjam el neki?

2022. febr. 15. 10:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Ő gyógyszert adhat, hogy ne szorongj.
2022. febr. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nem,az elsővel értek egyet. De mindenképpen beszélsz vele erről, a pánikroham nem játék. Majd írj mi volt.
2022. febr. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
8%
Qrva sokat érnek ezek a gyógyszerek. Egyiktől elájultam, a másiktól hánytam. Talán a terápiának van értelme, ha normális orvoshoz kerülsz
2022. febr. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
Különben sem a begyógyszerezés kéne, hogy megoldás legyen, hanem feltárni a probléma gyökerét
2022. febr. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%
Nem adhat felmentést, ahogy 1# is írta, csak gyógyszert. Nem menekülni kellene a helyzetek elől, hanem megoldani. Erre jó lehetőség a pszichoterápia.
2022. febr. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
23%
Ha nem vagy ön- vagy közveszélyes tesiórán, akkor semmi ok nincs rá, hogy felmentsen.
2022. febr. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
16%

Igaza van annak, aki le lett pontozva. 10-ből 1 beteg - ami szerintem nagyon is jelentős arány - rosszul lesz az antidepresszánsoktól. A papírján is rajta van. Jobb vigyázni ! Csak akkor szedd be, ha feltétlen muszáj. Én sem hiszem, hogy egy tizenévesnek gyógyszereken kéne élnie, főleg ilyen kétes hatékonyságúakon. Én nemrég kaptam olyan szorongásoldót, hogy mellékhatása lehet a szorongás, depresszió, öngyilkossági gondolatok. Akkor mégis mire szedem könyörgöm ?! Ki is dobtam a kukába.

Mint 30 év után kiderült, nekem autizmus áll a szorongások hátterében. De lehetett volna akár szociális fóbia is. Ki kell vizsgáltatni és addig semmit nem beszedni, ameddig nem tény, hogy mi a baj. A citromfű tea is idegnyugtató, de attól max pisilned kell, nem szédülsz.

2022. febr. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%
Magyar tesi órák ? Meg úgy általában magyar oktatás ? Minden normális ember szorong ezektől, mert úgy szar, ahogy van.
2022. febr. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%
"Igaza van annak, aki le lett pontozva. " Bírom mikor valaki a saját hülyeségére helyesel... Sokféle gyógyszer van, olyan nincs hogy mindtől rosszul vagy.
2022. febr. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Súlyos pánikrohamok esetén írhat rólad ezzel kapcsolatos véleményt, amit nálatok a suliban vagy figyelembe vesznek, vagy nem. Nyilván addig, míg bele nem kezdesz pszichoterápiába, ahol már meg lehet beszélni ezeket a szorongásokat. Nem cél elkerülni a helyzeteket, de segítség nélkül többet árthat, mint amennyit használ, ha tesin szenvedsz.
2022. febr. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!