Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Le tudnátok írni nekem részlet...

Le tudnátok írni nekem részletesen a pánikroham lefolyását és a roham utánna levő órákat vagy napokat?

Figyelt kérdés
Sajnálatos módon nem tudunk rájönni mi a bajom. Már szinte minden vizsgálatot elvégeztem, de minden tökéletes. Vérnyomásom ingadozik, gyakran szédülök és havi 1,2 alkalommal rám jön egy rosszullét roham ami legutóbb 189/160-111 pulzust csinált. Nagyon rosszul éreztem magam olyan érzés volt mint akinek szétrobban a feje, reszkettem,szédültem olyan volt mint egy vulkán ami kitört. Gyorsan bevettem neurol gyógyszert ami 10-15 perc alatt normalizálta a vérnyomásom pulzusom a tökéletesre. De utána levő napokon gyenge voltam,szédültem és a vérnyomásom is ingadozik. Nem tudunk rájönni mi a bajom az orvosok már bolondnak néznek. Akinek van hasonló panasza és tudja mi ez az kérem írja már meg nekem. Válaszokat előre köszönöm

2022. febr. 17. 08:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Le tudnám, de nem fogom, mivel az internet színig tele van a pánikbetegség tüneteivel, lefolyásával, és utóhatásaival. Manapság ez népbetegség, külön fórumok is vannak, ahol csak erről van szó. Jó olvasgatást, és jobbulást!
2022. febr. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Egy kardiologushoz elmennek a helyedben enis ezzel szenvedek, nekem fejfajassal kezdodott, ingadozo vernyomast mertek a 24 oras merovel, aztan felirtak ra a gyogyszert, es meg pluszba sokat stresszeltema gyogyszer miatt is meg elotte is. Utanna jottek a panikrohamok, akkor felgyorsul a szivveresed, nekem olyan 130ig felment, meg legszomjad van, menekulesi kenyszer, halalfelelem. Keruld a stresszt. En van hogy erzem hogy jon a roham, megnyugszok elterelem a gondolataim es elmulik azonnal, ki sem teljesedik. En is vissza akarok majd menni a kardiologiara a vernyomasom megnezetni mert en mindig jokat merek, sot inkabb olyan 100-110 korul, de van hogy alacsonyabbat.

Kezdj el sportolni az jó stressz levezetesnek, meg eltereli a gondolataid is

2022. febr. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Kardiologusnál voltam minden rendben volt. Voltam ct-n az is minden rendben volt,vese,gyomor ultrahang rendben van, EKG rendben holterre még várok, vérem rendben. Ami nekem van állandó vérnyomás ingadozás és havi 1,2 alkalommal ez a roham ami totálisan ki készít. Rosszullét kezdetekor alacsony vérnyomást mértem és rá pár percre mikor rosszabbodott a roham újra mértem és óriásira felugrott a vérnyomás ami rekord volt 189/160 ra 111 szívverés. Azt hittem meghalok abban a pillanatban. A fejen elkezdett borzasztóan fájni, fejem nem bírtam fel emelni elkezdtem remegni,zihálni,szédültem nagyon és nagyon gyengének éreztem magam. Be vettem gyorsan a neurol gyógyszert ami nyugtató hatású görcs oldó talán a pánikra is jó ami 15 percen belül normalizálta a vérnyomásom a tökéletesre. Ami aggaszt hogy pánikroham utáni napokba maradandó lett a szédülés és a vérnyomás se volt tökéletes, de elviselhető volt na meg ugye a gyengeség. Ezért is nem gyanakodtam pánikroham ra mivel én úgy tudom az jön és megy nem marad utánna szédülés meg ingadozó vérnyomás akár több napon keresztül is. Ezért is érdekel a téma mert lehet rosszul tudom.
2022. febr. 17. 11:06
 4/11 anonim ***** válasza:
A 189-es vernyomas az nagyon magas. Attól fájhat a fejed, 24 órás vérnyomásmérő megfogja mondani, de ha ingadozik 140 felett sajna gyógyszert fognak felírni amit végleg szedni kell
2022. febr. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szedem rá a felírt gyógyszert és semmi bajom.
2022. febr. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nekem is van gyógyszer rá de nem segít a rohamok ugyan úgy vannak és a vérnyomásom se stabil
2022. febr. 17. 11:48
 7/11 anonim ***** válasza:
A pszichiáternek mond el, hogy mik a tapasztalataid a gyógyszerekkel. A megfelelő hatóanyagot meg kell találni.
2022. febr. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Akkor esélyes hogy pánikbeteg lennék ezekre a tünetekre ha minden vizsgálatom rendben van?
2022. febr. 17. 12:05
 9/11 anonim ***** válasza:
Melyik gyógyszert használod, milyen mennyiségben és mióta? Ez elég lényeges.
2022. febr. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
2 hónapja agen 5mg
2022. febr. 17. 12:40
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!