Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A Mirzaten Q tabletta az...

A Mirzaten Q tabletta az (technikailag) felezhető, s ha igen, mi módon?

Figyelt kérdés
Még sosem szedtem antidepresszánst, most bélgyulladás kiegészítő terápiájaként kapom, egyfelől az alvászavar rendezése, másfelől a minden bizonnyal már meglévő szorongás mérséklésére. Az orvosi utasítás szerint ha a 30mg-os tabletta soknak érezhető, akkor felezzem. Furcsa, mert eleven nem látok rajta rovátkát, meg ez a "szájban diszpergálódó" tabletta nem veszti el a hatását, ha elkezdem "farigcsálni"? (Tudom, van 15mg-os is, de én a 30-ast kaptam). Ha van aki felezve szedi, kérem írja már meg, mi módon teszi, THX.
2022. febr. 19. 10:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Simán kézben eltöröm, nem kemény. Nem veszti el a hatását, mert nem "retard". Elszopogatni sem "kötelező", akár le is nyelheted. Elvileg a szájban oldódó megoldás csak a bevétel módját könnyíti meg azoknak, akik nehezen nyelnek le egy nagyobb tablettát, plusz esetleg gyorsabban hat.
2022. febr. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi
2022. febr. 19. 23:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!