Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Adott a kovetkezo szituacio....

Adott a kovetkezo szituacio. Szerintetek ki hibazta a legnagyobbat?

Figyelt kérdés

Negy szereplo adott: egy kamasz gyerek, az osztalyfonoke, es a gyerek ket szuloje.

A tortenet a kovetkezo:

A gyerek sultosan szorong mar eleg regota. Errol a szuleivel sosem beszelt, egyedul az osztalyfonoke tudott rola. A gyerek szeretett volna iskolapszichologushoz jarni, errol szinten csak az osztalyfonok tudott, aki azt mondta a gyereknek, hogy ehhez az kell, hogy a szulo felvegye a kapcsolatot a szakemberrel. A gyerek ezen a ponton letett arrol, hogy o valaha is segitseget kapjon…

Igen am, de az utobbi idoben a gyerek feje folott osszecsaptak a hullamok, es minden elcsuszott… Egy csutortoki napon kiborult az osztalyfonoknek, aki ezutan felhivta az anyukat, hogy elmondja a gyerek problemait, es azt, hogy mennyire aggodik es szeretne, ha a gyerek kapna segitseget.

A tortenet ezt kovetoen szombaton folytatodik, amikor is az anyuka kerdezgeti a gyereket, hogy mi a baja. Miutan a gyerek elmondja, jon az a szoveg, hogy: ,,tulzol” es hogy ,,csak hisztizel” es hasonlok… Mire a gyerek elmondja, hogy ez nem segitseg. Erre az anya: akkor mi a segitseg?!?

A gyerek erre mar teli torokbol uvolti, hogy ez nem, es keri az anyat, hogy hagyja beken…

Erre bejon a kertbol az apa is.

Neki mar az anyuka mondja el, hogy mi a problema, vagyis, hogy szerinte mi a problema. A gyerek itt mar uvoltve sir, mert senki nem erti meg. Erre az apa kozli vele: elfogunk vinni az iskolai pszichologushoz, es utana meg valakihez mert te hulye vagy!



Itt tart egyenlore a tortenet… Nem osztanam meg, hogy melyik szereplo vagyok, de erdekel, hogy szerintetek ki hibazta a legnagyobbat.



2022. febr. 19. 11:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%
Valószínűleg a gyerek vagy. Ha hamarabb bízol meg az osztályfőnöködben, ne csodálkozz, ha a szüleidnek szarul esik. Mit vársz tőlük? Üvöltve sikoltozol, mint egy elmebeteg, gondolod, hogy leállnak simogatni. Akkora nagy kínod nem lehet, ha csösztél beszélni anyádékkal, hogy fel kellene venniük a kapcsolatot az iskolapszichológussal.
2022. febr. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom,egy szülőnek támogatnia kéne a gyermekét nem ártani neki. Szerintem majd ha eljut pszichológushoz akkor majd talán neki hisznek a szülők,és leesik nekik hogy baj van. Próbálja meg kizárni az erről alkotott véleményét,továbbra is az ofőnek beszéljen erről. Ő tudja mi történt otthon a szembesítés után? A gyerek nem hülye hanem ember aki érez,és fél,ez nem hiba amit ki kell irtani,hanem egyszerű emberi jellem ezt ne feledje a kamasz.
2022. febr. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Talan a gyerek vagyok, talan nem. Az osztalyfonok tudta es tudja, hogy a gyerek kapcsolata nem felhotlen a szulokkel, hogy sose beszelnek semmirol. A szuloknek biztos rosszul esik, de szerintem nem kell csodalkozni azon, hogy nekik semmit se mond el a gyerek, hgoyha szuletese ota azt hallgatja, hogy nem eleg jo, es hogybmas mindig jobb…
2022. febr. 19. 11:23
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a gyermek vagy,figyelj,üljetek le akár négyesben az ofővel beszélgetni,de ezúttal teljesen őszintén. A korábbiakat pedig engedjétek el,megtörtént,de már múlt idő.
2022. febr. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Végül tudsz menni az iskolapszichológushoz, koncentrálj erre, a többiben majd ő segít.
2022. febr. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nincs más rokonod akivel tudnál beszélni? A lénseg hogy eljutsz pszichológushoz aki talán tud segíteni a helyzeten,erre fókuszállj,ne a szüleid értetlenkedésére. Nem tudom mi a konkrét baj,de gondolom nekik eltörpül a saját problémáik mellett.
2022. febr. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Sajnos mas rokon nincs, szet van szeledve a rokonsag.

Az osztalyfonok meg nem tudja, hogy mi tortent otthon, mert ez a bizonyos szombati nap a mai nap…

Tovabbra is erdekel mindenkinek a velemenye, mindenkinek ment a zold kez

2022. febr. 19. 11:36
 8/11 anonim ***** válasza:
48%

"A szuloknek biztos rosszul esik, de szerintem nem kell csodalkozni azon, hogy nekik semmit se mond el a gyerek, hgoyha szuletese ota azt hallgatja, hogy nem eleg jo, es hogybmas mindig jobb…"

Hát ezt biztosan nem egy szülő írja.. Az egészből süt, hogy a gyerek vagy. Ha elmondanád a szüleidnek, hogy kínod van,például a visítás helyett, akkor tudnának segíteni. Nyilván vannak érzéseid, meg kínod, félelmeid ésatöbbi, de az nem normális, hogy titkolózol közben meg elvárod a segítséget, aztán meg üvöltözöl meg tombolsz. Nem mondom, hogy neked könnyű, de veled se lehet egyszerű, ha mindenre visítozással reagálsz.

2022. febr. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem rogton az uvoltozessel kezdtem… elmondtam regebben is, kozoltek, hogy ne hiztizzek… Es nem mindenre visitozassak reagalok, de van egy pont, ahol mar elszakad a cerna, es nem tud mit kezdeni az ember. Tudnanak segiteni, de nem akarnak. Velemenyuk szerint, aki pszichologus segitseget keri, annak bajok vannak az agyaval, es minden adando alkalommal kirohognek mindenkit, aki ilyen helyzetben van… Ezek utan szerintem nem meglepo, ha mindent ok tudnak meg utoljara…
2022. febr. 19. 12:23
 10/11 anonim ***** válasza:
77%
Én értékelem, hogy mert az osztályfőnökéhez fordulni. Ebből látszik, hogy meg fogja tudni oldani a problémáit, megértette, hogy kell a segítség, és megkereste azt az embert, aki segíthet. A szülőknek rosszul esik, de erről ők tehetnek, amit soha nem fognak beismerni. Egyértelműen a szülők a hibásak, ha a gyerekük nem nekik szólt. A pedagógusnak is kellett valamit lépni, sajnos ehhez szülői engedély kell. Talán már az apa is megbánta, hogy kimondta azt a szót. Próbálja neki megbocsájtani, és menjen pszichológushoz. Majd lenyugszanak a kedélyek.
2022. febr. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!