Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes-e külföldre menni,...

Érdemes-e külföldre menni, hogy kezeltessem magam pszichiterapeutával?

Figyelt kérdés
Szeretnék kimenni külföldre, és mivel anyagi szempontból dolgoznom is kell, a pszichoterapeutát munka mellett venném igénybe. Megéri-e külföldi kezeltetés, mintsem itthon?

#külföld #pszichoterápia #pszichoterapueta
2022. febr. 20. 13:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem mindegy hogy melyik országban.
2022. febr. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Beszéled az adott ország nyelvét anyanyelvi szinten?! Mer a pszichoterápiának _csak_ úgy van értelme.
2022. febr. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes lenne először találni egy hazai terapeutát, akivel úgy érzed, hogy működik a dolog (átlag 2-4 terapeutát elfogyaszt az ember, mire ilyet talál), aztán a személyesen megkezdett terápiát átvinni az online térbe. Egyébként a budapesti árak nagyon "nyugatiak", de a terápia - ahogy #2 is írja - csak anyanyelven hatásos.
2022. febr. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
62%

2-es és 3-as: erre van valami kutatás, hogy a pszichoterápia kizárólag az anyanyelveden hatékony?

Nyílván nagy akadály, ha az ember nem beszéli jól az adott nyelvet, de szerintem ha valaki felsőfokhoz közeli szinten beszéli az adott nyelvet, akkor elboldogulhatna vele pszichoterápiában is.


Amúgy egyetértek azzal, hogy talán a legegyszerűbb, ha itthon keresel olyan terapeutát, aki online is rendel. Egyébként én a jelenlegi terapeutámat kizárólag online láttam, és az eddigi terapeuták közül vele jövök ki a legjobban.

2022. ápr. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!