Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez mennyire rossz?

Ez mennyire rossz?

Figyelt kérdés

Évek óta behallucinálok dolgokat. Napi 4-5x, mire odakapom a fejemet, már nincs ott.

De van, hogy nem fogom, fel, hogy az nem a valóság. Ez talán 2x volt talán.


Félálmaim is sok van, akkor is látok dolgokat.


Mi ez?



2022. febr. 22. 21:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Fel kellene keresned egy pszichiátert.
2022. febr. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ilyen betegségek, főleg azoknál, akiknél sokszor az alvási hormon vagy a kortizol szint nem megfelelő, de természetesen lehet az is amit #1-es is ír, vagyis valami mentális probléma.
2022. febr. 23. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Velem tegnap volt ilyen, mikor fürödtem, és olyan volt mintha mögöttem lenne valaki mire oda néztem senki nem volt, aztábn este úgy láttam mintha egy fehér valami járkálna a szobámba és figyelne. Én sem tudom mi ez
2022. febr. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem mindegy, hogy illúzió-e, vagy hallucináció. Amit a 3. kommentelő írt, hogy a szemed sarkából látsz valamit, odafordulsz, és még sincs ott, az illúzió. Van valóságalapja és bárkivel megesik. A hallucinációnak nincs valóságalapja, szóval nem sötét van és emiatt könnyű odaképzelni valamit, meg a szemed sarkából, hanem tényleg látsz valamit jó fényviszonyok mellett is, ami nincs. Ha ilyened van, akkor mindenképp irány a pszichiáter. De az, hogy tudatosak ezek a hallucinációk, és tudod, hogy nem valóságosak, nem felel meg a skizofréniának, inkább illúziókra gondolnék nálad.
2022. febr. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nappal is látom ezeket. De kétlem, hogy skizofrénia lenne.
2022. febr. 26. 15:41
 6/6 anonim ***** válasza:
En nem lattam soha semmi ilyesmit, de regebben nekem is volt olyan erzesem pl elalvasnal hogy valaki all mogottem az agy szelen, persze tudtam higy nincs ott senki, de negis oda neztem neha, es valoban nem volt ott senki. Utolag azt mondom hogy a stressz miatt volt, egyetemista voltam es paraztam a vizsgak miatt, az keszitett ki kicsit. Azota kb 1-2 evente egyszer-egyszer vannak ilyenjeim, de mar nem foglalkozok vele
2022. márc. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!