Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Katasztrofizáló gondolkodást...

Katasztrofizáló gondolkodást hogy hagyhatnám abba?

Figyelt kérdés

Adott helyzetben teljesen nonszensz, lehető legrosszabb lehetőségek jutnak eszembe, teljesen alapozatlanul. Ezért a saját gondolataimtól megijedek. Plusz megindul a negatív spirál.

Hogy lehet ezt abbahagyni?


2022. febr. 24. 14:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is erdekel, mert ugyanezt csinalom. En probalok arra gondolni h a multkor sem valt valora a rettegesem. Bar sajnos volt amikor igen. Van valami olyan idezet valakitol, ami nagyon megnevettetett, hogy “eletemben a leg tobbet olyan dolgoktol szenvedtem, amik vegul meg sem tortentek”. Es tenyleg
2022. febr. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Megérteni kell a dolgot....az elméd mindig válaszokat akar,ha nincs meg minden info akkor gyárt magának/ekkor mozizol,és teszi mindezt a tapasztalataidból,hitrendszeredből,amiket látsz,hallasz,olvasol stb, abból az elméd gyárt egy fasza kis filmet..és hogy még jobb legyen a helyzet..mindig negatív dolgot gyárt hogy felkészítsen a legrosszabbra...észrevetted hogy soha nem mozizol klassz dolgokat?jobbnál jobb kimeneteleket? csak a szart....én tíz éve szívok miatta...vesztek el munkákat...stb. mert fosok minden felelősségtől,mert mindig indul a para,,,indul a mi lesz ha című szélesvásznú hülyeség...néha olyan extrém módon hogy az csak na...
2022. febr. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%
Az én elméletem erről az, hogy ezt terelésnek csináljuk magunkkal. Van valami személyes feladat, amit el kéne végezni, de félelmetes, és akkor e helyett találjuk ki ezt magunknak, amivel lefoglaljuk az agyunkat. Tehát menj el fogászatra, nőgyógyászhoz, kérj bocsánatot attól, akit megbántottál, s akkor jobb lesz. Ha nem tévedek.
2022. febr. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A kényszeres gondolatok sokszor elme mozik,nem tudsz elébe menni,kikerülni.Ha katasztrófizálod a jövőbeni dolgokat..pl. felrobban a ház mert úgy hagytad a kazánt....azt nem terelésből találod ki,valami helyett...hanem hibásan gyártja le az elméd a kimeneteket...
2022. febr. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!