Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak stressz ellen?

Mit csináljak stressz ellen?

Figyelt kérdés

Van par tényező az életemben, ami nagyon stresszel, állandó görcsben vagyok. Kezd kihatni az egészségemre is mar. Gyenge vagyok, fogytam, kijött az asztmam, sokat faj a fejem, kohogok, hasam és szívem is faj, állandóan faradt vagyok.

Nem tudom megoldani a bajaimat. Munkahelyemen nem érzem jól magam, áprilisban kezdek egy új helyen, az remelem jobb lesz, de amiatt is stresszelek, hogy mi van, ha oda sem tudok beilleszkedni. Barátommal is a szakítás szélén vagyunk hetek óta. Szeretjük egymást, de most sok változás van körülöttünk, mindkét részről és ez sokszor elég nagy súrlódásokat eredményezett, ráadásul én eleve rosszabb passzban vagyok, ez is rátett azért. Emiatt is stresszelek, ráadásul kapcsolat függő vagyok és rettegek a szakítástól, pláne hogy most itt a munkahely váltás is és azt érzem, nincs stabil pontom, eléggé szét vagyok csúszva. :(


Egyszerűen azt érzem, nem bírom már ezt az egészet. Csinálom a hobbim, dolgozom, most fejezem be az egyetemet… sehol nincs támogatás és megértés… egyszerűen szét vagyok csúszva. Nem látom a kiutat. Pszichológushoz nem szeretnek fordulni, régebben többször próbáltam, de nem vált be.



2022. márc. 5. 00:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Én kineziolushoz járok. A tavalyi évem tele volt minden téren tragèdiákkal. Amiket már nem tudtam feldolgozni ès borult a bili.

Pszichiátriára lettem utalva, ahol 10 perc kérdezz-felelek után közölték szedjek antidepresszánsokat. Megköszöntem és jeleztem, hogy nem fogom beszedni. Állandó panikrohamaim voltak.

Fél évet végig hánytam. Napi szinten, minden este rutin szerűen jött. Enni csak azèrt ettem, mert megszokás volt. Nem voltam éhes. Ráadásul, IR-es vagyok, így napi 5*kène ennem.. Jó, ha napi 2* ettem 1-3 falatot. Így fogytam 29-25 kilót. Ami nagyon durvan látványos lett. Talan ez az egy jó volt benne, semmi más. Mèg most is fogyok, de már csak attól, hogy madár mennyiséget eszem. Amúgy is rámfèrt ez a 20-25 kiló fogyás..

Most már csak néha hányo, a rohamok csendesedtek. Elotte órákig tartottak, magas vérnyomással (160-180-as értékek). Dolgozni se tudtam. Szerencsére támogató légkörű a munkahelyem.

A világ összes kivizsgálásra elmentem és megyek. Ha minden negatív, talán akkor lenyugszom. De ez a tragédiák miatt van, amiket átéltem. Nehez az agyamnak megmondani, hogy nyugodjon le a fenébe, nincs baj. Pedig már annyian megmondták, hogy nincs szervi problémám.

Ugyhogy kineziológushoz jarok, aki nagyon sokat segít. Fogalmam sincs hogy, de a 3.alkalom utan ezerszer jobban vagyok, mint előtte.

En csak ajánlani tudom

Van, akinek pár alkalom is eleg. En nem tudom nekem mennyi kell, de erzem, hogy meg pár alkalom hatra van.

Amugy vicces és megbotrankoztato, de a csalad a legnagyobb "fertő" es problema forrás. En kizárták oket az életemből (szülőket) es sokkal jobb. Mondjuk a tavalyi evem problémáinakm 70%-a miatt ok felelősek.

Csak a sajat családom szamit es a testvérem.

2022. márc. 5. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!